RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Üniversitemizde Geliştirilen Ürünlerin Ticarileştirilmesi Çalışmaları Devam Ediyor
02 Ekim 2020 Cuma - Görüntülenme: 3542

Üniversitemiz, yapmış olduğu Ar-Ge çalışmalarını ürüne dönüştürmek ve ülkemiz için katma değer üretmek için çalışmalarına hızla devam ediyor.

Bu kapsamda Üniversitemiz akademisyenlerinin gerçekleştirdikleri buluşları ekonomiye kazandırmak için Eryiğit Tıbbı Cihazlar Anonim Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Halit ERYİĞİT ile bir araya gelerek görüş alışverişinde bulunuldu.

Biyoteknoloji, sterilizasyon, dezenfeksiyon ve ameliyathane sistemleri alanında faaliyet gösteren ve 35 ülkeye ihracat yapan Eryiğit Tıbbı Cihazlar Anonim Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Halit ERYİĞİT ile Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Ali BİLGİN, enzim konusunda çalışmalar yürüten Fen Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç.Dr. Fatih Şaban BERİŞ ve Su ürünleri Fakültesi öğretim üyesi Dr. Öğr. Üyesi Hakan KARAOĞLU, sağlık alanında multidisipliner çalışma yürüttüğümüz implant, antibakteriyel ameliyat ipliği ve kardiyovasküler ekipmanları üreten ekiplerimizi temsilen de Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Vagıf NEVRUZOĞLU ile Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Mehmet ALTUNTAŞ bir araya geldi.

Toplantıda öğretim üyelerimiz tarafından geliştirilen ve patent süreçleri devam eden enzim, implant, antibakteriyel ameliyat ipliği ve kardiyovasküler ekipmanların ticarileştirilmesi noktasında karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu ve Üniversitemiz ile Eryiğit Tıbbı Cihazlar Anonim Şirketi arasında işbirliği protokolü imzalanmasına karar verildi.

RTEÜ BASIN

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )