RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Üniversitemizin Uluslararası Patent Tescil Başarısı
25 Eylül 2020 Cuma - Görüntülenme: 4153

Üniversitemiz ile Karadeniz Teknik Üniversitesi’nin ortaklığında yürütülen ‘’Oluşan Vücut İzlerinin 4’Hidroksiantosiyanin Bileşiği ile Boyanarak Görünür Hale Getirilmesi’’ başlıklı buluş Uluslararası Patent Tescili almıştır.

Üniversitemiz Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Özlem FAİZ’in danışmanlığında yürütülen yüksek lisans çalışmasında yüksek lisans öğrencisi Mehmet Ziya HACIMURTAZAOĞLU ve Karadeniz Teknik Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet YAŞAR’ın görev aldığı ''VISUALIZZAZIONE DELLE TRACCE LASCIATE DAL CORPO UMANO TRAMITE COLORAZIONE CON IL COMPOSTO DI 4-IDROSSIANOCIANINA'' başlıklı çalışma için İtalya'da patent koruması başvurusu yapılmış ve  buluşun uluslararası patent başvurusu kabul edilerek koruma altına alınmıştır.

Ortaya koydukları bu başarı dolayısıyla Üniversitemiz Fen-Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü öğretim üyemiz Doç. Dr. Özlem FAİZ ve yüksek lisans öğrencisi Mehmet Ziya HACIMURTAZAOĞLU ile Karadeniz Teknik Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Ahmet YAŞAR’ı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

RTEÜ BASIN

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )