RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Fen Edebiyat Fakültemiz 2019-2020 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni Online Olarak Gerçekleştirildi
22 Eylül 2020 Salı - Görüntülenme: 2642

Üniversitemiz Fen Edebiyat Fakültesi 2019-2020 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni ülkemizi ve tüm dünyayı etkileyen pandemi nedeniyle bu yıl online olarak gerçekleştirildi.

Fakültenin bu yıl 19.sunu gerçekleştirdiği mezuniyet törenine; Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN, bölüm başkanları, akademisyenler, dereceye giren öğrenciler ve mezun öğrenciler dijital ortamdan katıldı.

Törende Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN bir konuşma yaptı. Konuşmasına Üniversitemizin bölüm ve birimleri hakkında bilgiler vererek başlayan Rektörümüz, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesinin henüz on dört yıllık bir üniversite olmasına rağmen eğitim-öğretim ve araştırma geliştirme altyapısı, akademik kadro, eğitim kalitesi, kurumsallaşma gibi birçok alanda Üniversitemizden çok daha önce kurulmuş olan üniversiteleri geride bırakarak önemli başarılar elde ettiğini belirtti.

Üniversitemizin akademik performans ve başarılarından da söz eden Rektörümüz: “Akademik performans ve başarı açısından Üniversitemiz, yapılan değerlendirmelere göre 2000 yılından sonra kurulmuş ve değerlendirmeye alınan 95 üniversite arasında 11. Sırada; 2006 yılında beraber kurulduğumuz 15 üniversite arasında ise ikinci sırada bulunmaktadır.

Üniversitemiz, Times’ın 13 farklı performans göstergesine göre yaptığı Dünya Üniversiteleri sıralamasında ilk 1500 Üniversite arasına girme başarısı göstermiştir. Ülkemizden 43 üniversite bu listeye girebilmiştir.

Ayrıca Üniversitemiz 2019 yılında Türk Standartları Enstitüsünden İSO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi aldı. Sadece bir bölüm veya bir fakültede değil, Üniversitemizin tamamında bu belgeyi alma başarısı gösterdik. Ülkemizde üniversitenin tamamında bu belgeyi alma başarısı gösteren 20 civarında üniversite vardır.

2020 YKS sonuçlarına göre hem üniversitemizin tercih edilirlik oranı yükselmiştir (%96), hem de bölüm ve programlarımızın taban puanları yükselmiştir.” dedi.

Törende genç mezunların heyecanlarını paylaşan Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN: “Umarım Rize’de ve Üniversitemizde geçirdiğiniz yılları çok iyi değerlendirmişsinizdir. Çünkü bu ülkenin ve bu milletin sizlere ihtiyacı vardır. Üniversitemizde eğitim hayatınız boyunca elde ettiğiniz bilgileri sürekli güncelleyerek, sürekli daha ileriye taşıyarak ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma hedefine katkı vermek mecburiyetindesiniz.” ifadelerini kullandı.

Rektörümüz, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi öğrencilerinin yeterli donanıma sahip, nitelikli bireyler olarak mezun olmalarından dolayı haklı gurur yaşadıklarını belirtti ve mezun olan tüm öğrencilere hayatlarında başarılar dileyerek konuşmasını tamamladı.

 

RTEÜ BASIN

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )