RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Uluslararası Öğrencilerden Programlarımıza Yoğun İlgi
22 Eylül 2020 Salı - Görüntülenme: 3046

Üniversitemiz uluslararası öğrencilerden yoğun ilgi görmeye devam ediyor. Uluslararası öğrenci başvurularında her yıl büyük artış kaydeden Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesine bu yıl 9 bin 644 öğrenci başvuruda bulundu.

Üniversitemizin önceliklerinden biri olan uluslararasılaşma hedefi çerçevesinde her yıl öğrenci sayısında ve kontenjanında ciddi oranda artış yaşayan Üniversitemiz geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da uluslararası öğrencilerin en çok tercih ettikleri üniversitelerden biri oldu. Lisans ve önlisans düzeyinde eğitim veren programlara 90 ülkeden toplam 9 bin 644 öğrenci başvuruda bulundu.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN:  “Bu rekor başvuru dünyanın dört bir yanından öğrencinin Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesine göstermiş olduğu yoğun ilginin bir sonucudur. Özellikle içerisinde bulunduğumuz pandemi sürecinde gerçekleşen bu üst derecedeki başvuru, Üniversitemizin uluslararasılaşma için yaptığı çalışmaların önemli bir göstergesidir.” ifadelerini kullandı.

 

RTEÜ BASIN

 

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )