RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Yarıyılı Merkezi Yerleştirme Puanı İle(Ek Madde I) Yatay Geçiş Başvuruları
22 Temmuz 2020 Çarşamba

 Merkezi yerleştirme puanı ile Üniversitemiz bölüm/programlarına Ek Madde-1 Uygulama Esaslarına göre yatay geçiş başvuruları 04-14 Ağustos 2020 tarihleri arasında yapılacaktır. Başvuruda bulunacak adayların kayıtlı oldukları yıldaki merkezi (ÖSYS/YKS) yerleştirme puanının, Üniversitemizde yatay geçiş yapmak istediği programların taban puanına eşit veya yüksek olması, ayrıca bu haktan daha önce yararlanmamış olması gerekmektedir.

 

08/01/2015 tarihli Yükseköğretim Yürütme Kurulu toplantısında karara bağlanan Ek Madde-I uyarınca yapılacak yatay geçiş işlemlerine ilişkin Güz Yarıyılı Uygulama Esasları için tıklaynız.

 

Başvuru ve Değerlendirme Takvimi

Güz Yarıyılı

 Başvuru Tarihleri

04 - 14 Ağustos 2020

Başvuruların İlgili Kurullarda Değerlendirilmesi

17 - 21 Ağustos 2020

Başvuru Sonuçlarının İlan Edilmesi

25 Ağustos 2020

Yerleşen Öğrencilerin Kesin Kayıt Tarihleri

31 Ağustos – 02 Eylül 2020

Yedek Listeden Yerleşen Öğrencilerin Kesin Kayıt Tarihleri

07 - 08 Eylül 2020

 

BAŞVURU İŞLEMLERİ

 Üniversitemiz bölüm ve programlarına yukarıda belirtilen Yönetmeliğin Ek-1 nci  Maddesi gereğince; ÖSYS/YKS ile bir yükseköğretim programına yerleşmiş, kesin kaydını yaptırmış ve 1 nci Ek Maddede belirtilen şartları taşıyan öğrenciler merkezi yerleştirme puanı ile yatay geçiş başvurusu yapabileceklerdir.

Başvuru Formu ve formda istenilen gerekli belgeler tamamlanmış olarak, ilgili Fakülte Dekanlıklarına, Yüksekokul Müdürlüklerine ve Meslek Yüksekokulu Müdürlüklerine posta veya kargo yoluyla gönderilecek ya da şahsen teslim edilecektir. Posta veya kargo ile yapılan başvurularda gecikmeler dikkate alınmayacaktır.

Birimlerin adresleri için  tıklayınız.

 

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER 

1

Başvuru formu (Doldurulup, çıktısı alınıp diğer belgeler eklenecektir)  Form için tıklayınız.

2

  • ÖSYS/YKS Yerleştirme Sonuç Belgesi  (Farklı programa başvuracak adaylar için  ÖSYM yerleştirme yılına ait  puan türleri ve puanları gösteren sonuç belgesi de gerekmektedir.)
  • DGS ile yerleşen öğrenciler için DGS Sonuç Belgesi

3

Kayıtlı olduğu Üniversiteye ait yeni alınmış öğrenci belgesi

4

Not Durum Belgesi(Transkript-Hazırlık Sınıfı hariç)

5

Ders içerikleri (Hazırlık sınıfı  hariç) (İnternet Çıktısı ise Onaylı Olması Gerekli Değildir.)

6

Disiplin cezası durum belgesi

7

Zorunlu hazırlık sınıfı olan programlara başvuranlardan, hazırlık sınıfı başarı belgesi/muafiyet belgesi olmayanlar Yabancı Dil Yeterlilik  sınavına gireceklerdir. Başarısız olanlar hazırlık sınıfına devam edeceklerdir.

8

Gemi Adamı Olur Belgesi (Turgut Kıran Denizcilik Fakültesine başvuracak adaylar)

*Turgut Kıran Denizcilik Fakültesine başvuracak öğrencilerin ÖSYM kılavuzundaki Bk. 294 koşulunu sağlamaları gerekmektedir.

 

Taban Puanları için aşağıdaki linkleri tıklayınız.

 http://www.osym.gov.tr/TR,13046/2017.html  (ÖSYS taban puanları için)

 https://www.osym.gov.tr/TR,15287/2018.html (YKS taban puanları için)

 

SONUÇLARIN İLANI

Değerlendirme sonucunda kesin kayıt yapmaya hak kazanan adayların listesi 25 Ağustos 2020 tarihinde http://erdogan.edu.tr/  web adresinden ilan edilecektir.  Kesin kayıt yapmaya hak kazanan asil öğrenciler 31 Ağustos – 02 Eylül 2020; yedek öğrenciler ise 07 - 08 Eylül 2020 tarihleri arasında belirtilen belgelerle birlikte kesin kayıt için şahsen müracaat edeceklerdir. Belirtilen tarihlerde kesin kayıt yaptırmayan adayların yerine ilan edilen yedek listedeki sıraya göre kayıtlar yapılacaktır.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )