RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Diyanet İşleri Başkanı Üniversitemizi Ziyaret Etti
11 Temmuz 2020 Cumartesi - Görüntülenme: 2650

Çeşitli programlara katılmak üzere Rize'ye gelen Diyanet İşleri Başkanı Sayın Prof. Dr. Ali ERBAŞ Üniversitemize ziyarette bulundu. 

Ayasofya Camii'nin ibadete açılıp Diyanet İşleri Başkanlığına devrinden sonra ilk ziyaretini Sayın Cumhurbaşkanımızın ismini taşıyan Üniversitemize gerçekleştiren Prof. Dr. Ali ERBAŞ, Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Ahmet İshak DEMİR ve Genel Sekreterimiz Adnan ER tarafından kapıda karşılandı.

Diyanet İşleri Başkanı ve beraberindekileri makamında ağırlayan Rektörümüz, ilimize ve Üniversitemize gerçekleştirmiş oldukları ziyaret dolayısıyla mutlu olduklarını söyledi. Üniversitemizin kuruluşundan bugüne kadar olan süreçteki gelişimi hakkında bilgiler vererek Sayın Cumhurbaşkanımızın ismine yaraşır bir şekilde ilerlemesi için ellerinden gelen gayreti sarf ettiklerini ve bu çabalarının süreceğini belirtti.

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi'nin nitelik ve nicelik olarak büyümesinin ve gelişmesinin sevindirici olduğunu ifade eden Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali ERBAŞ, Üniversitemizin göstermiş olduğu başarıları takdirle takip ettiklerini söyledi.

Görüşmede gazetecilere de açıklamalarda bulunarak Ayasofya'nın ibadete açılmasından duyduğu mutluluğu dile getirdi. Ayasofya'nın sadece Türkiye için değil tüm İslam dünyası için büyük bir anlamı olan bir cami olduğunu belirterek "Sayın Cumhurbaşkanımızın belirlemiş olduğu 24 Temmuz tarihinde ilk cuma namazını kılarak inşallah hizmete açacağız."dedi.

Ziyaret anısına Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN kendilerine hediye ve Üniversitemiz yayınlarından oluşan eserleri takdim etti.

Ardından, Rektörümüzün eşlik ettiği Diyanet İşleri Başkanı  Merkez Kampüsümüzde yapımı devam eden camide incelemelerde bulunarak Üniversitemizden ayrıldı.

 

RTEÜ BASIN

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )