RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Diş Hekimliği Fakültemizin Online Mezuniyet Töreni
10 Temmuz 2020 Cuma - Görüntülenme: 2585

Üniversitemiz Diş Hekimliği Fakültesi 2019-2020 dönemi mezunları için online mezuniyet töreni düzenlendi.

Pandemi sebebiyle online yapılan Diş Hekimliği Fakültesi mezuniyet töreni, Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın söylenmesiyle başlayan törende, 2019-2020 Akademik Yılı fakülte birincisi Diş Hekimi Elif ALTINOK mezun öğrenciler adına konuşma yaptı.

Mezuniyet töreni, Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zeynep YEŞİL DUYMUŞ ve Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN’ın konuşmalarıyla devam etti.

Rektörümüz konuşmasına, Diş Hekimliği Fakültemizin 2019-2020 Akademik Yılı Mezuniyet Törenine katılanları selamlayarak başladı.

Diş Hekimliği Fakültemiz hakkında kısa bir bilgi veren Rektörümüz, “Diş Hekimliği Fakültemiz, 2010 yılında kurulmuş ve 2013-2014 akademik yılında ilk öğrencilerini almıştır. Şu anda Diş Hekimliği Fakültemizde 384 öğrenci ve 73 öğretim elemanı görev yapmaktadır. Diş Hekimliği Fakültemiz ilk mezunlarını 2018 yılında vermiştir. Sizler 3. dönem mezunları olmaktasınız. Diş Hekimliği Fakültemiz hem geleceğin genç diş hekimlerini yetiştirmekte, hem uzmanlık eğitimi vermekte hem de diş hastalıkları konusunda ilimize ve bölgemize sağlık hizmeti sunumu yapmaktadır. Bu üç alanda da kurulduğu günden bugüne kadar çok önemli görevler yapmıştır. Bu vesileyle Diş Hekimliği Fakültemizin kuruluşunda ve bugünlere gelmesinde büyük katkıları olan başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN olmak üzere, katkısı olan herkese teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

Rektörümüz, İslampaşa Mahallesi’nde yapımı devam eden 175 ünitlik yaklaşık 24 bin metrekare kapalı alana sahip yeni Diş Hekimliği Fakültemiz binası hakkında da bilgi verdi.

Rektörümüz konuşmasını, 2019-2020 Akademik yılında Diş Hekimliği Fakültemizden mezun olan öğrencilerimize başarılarla dolu, sağlıklı ve huzurlu bir meslek hayatı dileyerek tamamladı.

Dereceye giren ve mezun olan öğrencilerimizin isimlerinin okunduğu tören, diş hekimleri meslek andının söylenmesiyle sona erdi.

Törene; Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN, Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr.  Zeynep YEŞİL DUYMUŞ, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

RTEÜ BASIN

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )