RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Üniversitemiz Öğrencileri Şehitlerimiz İçin Anma Programı Düzenledi
02 Mart 2020 Pazartesi - Görüntülenme: 2984

Suriye'nin İdlib kentindeki hain saldırıda şehit olan askerlerimiz Üniversitemizde anıldı.

Üniversitemiz Öğrenci Konseyi tarafından düzenlenen aziz şehitlerimizi anma programı Kuran’ı Kerim tilaveti ile başladı. Dev Türk bayrağı açılarak saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı söylendi. Hain saldırıda şehit olan Mehmetçiklerimiz için dua edildi.

Yapılan basın açıklamasında ise ülkemizin içinde bulunduğu bu zorlu süreçte Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi ailesi olarak devletimizin ve ordumuzun yanında olduğumuzun mesajı bir kez daha dile getirildi.

Katılımın yoğun olduğu anma programında Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN: “Her biri farklı renk olan öğrencilerimizin bu anlamlı organizasyonla bir araya gelmesi ülkemizin birlik ve beraberliğinin bozulamayacağının en büyük kanıtıdır. Bu duygularla bir kez daha hain saldırıda şehit olan kahraman askerlerimize Allah’tan rahmet yaralı askerlerimize şifa diliyorum.” dedi.  

Üniversitemiz Merkez Kampüs Kongre ve Kültür Merkezi önünde gerçekleştirilen programa başta Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN olmak üzere Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Ali BİLGİN, Prof. Dr. Ahmet İshak DEMİR ile Prof. Dr. Adnan YILMAZ, Üniversitemiz Genel Sekreteri Adnan ER, akademik ve idari personel ile çok sayıda öğrenci katıldı.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )