RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Öğretim Üyemiz ‘Yeni Koronavirüs’ Hakkında Eğitim Semineri Verdi
20 Şubat 2020 Perşembe - Görüntülenme: 2940

Üniversitemiz Tıp Fakültesi Tıbbi Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Osman Birol ÖZGÜMÜŞ, Çin’in Wuhan şehrinde ortaya çıkan ve tüm dünyayı tedirgin eden yeni corona virüsü ve bu virüsten korunma yolları hakkında eğitim semineri verdi.

Virüsün çeşitli canlı hayvanların tüketiminden kaynaklandığına ilişkin iddiaların bulunduğunu ancak bununla ilgili kesin bir bilgiye sahip olunmadığını belirten Prof. Dr. ÖZGÜMÜŞ, virüs salgını ilgili olarak birçok komplo teorilerinin de üretildiğini söyledi.

Öncelikle virüsün ne olduğunun bilinmesi gerektiğini ifade eden Prof. Dr. Osman Birol ÖZGÜMÜŞ, virüslerin karakteristik özellikleri, klinik özellikleri hakkında katılımcıları bilgilendirdi.

Virüsten korunmak için dengeli beslenme ve spor yapılması gibi tavsiyelerde bulunan Prof. Dr. ÖZGÜMÜŞ,  el hijyeninin en temel korunma yolu olduğunu ifade etti. Prof. Dr. ÖZGÜMÜŞ: "Solunum yolu enfeksiyonlarından korunmak için ellerinizi sık sık yıkayın. Elinizi burnunuza götürmeyin. Elinize doğru hapşırmayın.” dedi.

Fen Edebiyat Fakültemiz Biyoloji Bölümü tarafından düzenlenip Prof. Dr. Nazmi Turan Okumuşoğlu Amfisi’nde gerçekleştirilen seminere Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Ali BİLGİN, Fen Edebiyat Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. Serdar MAKBUL, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )