RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Prof. Dr. İsmail Hakkı Aydın Üniversitemizde Konferans Verdi
20 Şubat 2020 Perşembe - Görüntülenme: 3124

Üniversitemiz Rektörlüğünce düzenlenen konferanslarda Beyin Cerrahı- Yazar Prof. Dr. İsmail Hakkı AYDIN beynin sırlarını ve beyin fırtınasını anlattı.

Programlar öncesi konuğunu makamında ağırlayan Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN Üniversitemizde bulunmalarından dolayı teşekkür ettiği Prof. Dr. AYDIN’a hediye takdiminde bulundu.

İlk olarak Üniversitemiz Eğitim ve Araştırma Hastanemiz Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen konferansta, insan beyninin yapısını anlatan Prof. Dr. AYDIN, beynin tüm hafızamızın, bilgilerimizin ve tecrübelerimizin depolandığı ve muhafaza edildiği, kaderimizin ve olasılıkla ruhumuzun da saklandığı değerli bir mücevher olduğunu belirtti.

Prof. Dr. İsmail Hakkı AYDIN, beynin bilgi depolamaktan ziyade, evrenin refahına katkı sunmak için bilgi üretmek ve sorunlara çözüm bulmakla mükellef olduğunu, sonsuz kapasiteye sahip bir bilgisayar niteliği taşıyan beynin sırlarını çözdükçe nasıl çalıştığını daha iyi anlayacağımızı söyledi.

Programda öğrencilere iyi bir bilim insanı olmaları yönünde tavsiyelerde bulunan Prof. Dr. AYDIN, bilim insanlarının tarihi değiştirdiğinin altını çizdi.

Katılımcılardan gelen soruların yanıtlanması ile sona eren programda Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN günün anısına Prof. AYDIN'a Üniversitemiz şilti takdim etti.

Bir diğer konferans ise İlahiyat Fakültemiz Konferans Salonu’nda gerçekleşti.

 

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )