RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Rektörümüz Rize İl Genel Meclisi’nde Sunum Gerçekleştirdi
06 Şubat 2020 Perşembe - Görüntülenme: 2440

Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN, Rize İl Genel Meclisi Başkanı İbrahim TÜRÜT başkanlığında gerçekleştirilen meclis toplantısının konuğu oldu.

Toplantıda bir sunum gerçekleştiren Rektörümüz, Üniversitemizin kuruluşundan bugüne kadar olan süreçteki akademik, idari yapısı ve durumu, öğrenci sayısındaki değişimi ile bu süre içerisindeki gelişimi, mevcut durumu, yapımı gerçekleştirilen ve gerçekleştirilmesi planlanan projeleri hakkında meclis üyelerine bilgi verdi.

Rektörümüz, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın ismini taşıyan Üniversitemizin yurt içinde ve yurt dışında tercih edilen nitelikli bir üniversite olmasını amaçladıklarını belirterek, “Bu bağlamda bizlere her daim destek veren başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN olmak üzere, Üniversitemiz Geliştirme Vakfı Başkanı ve üyelerine, ilimizin milletvekillerine, başta valiliğimiz ve belediyemiz olmak üzere tüm kamu kurum ve kuruluşlarına, bizleri bugün konuk eden ve Üniversitemizi anlatma imkânı veren Rize İl Genel Meclisi’nin değerli başkanı ile siz değerli meclis üyelerine, ilimizdeki STK’lere, öğrencilerimize kucak açan Rize halkına şahsım ve Üniversitemiz adına teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

Meclis Başkanı İbrahim TÜRÜT ise meclis toplantısındaki konuşmasında Üniversitemizin Rize’nin yükselen bir değeri olduğunu ifade ederek, “Üniversitemiz, Rektörümüzün öncülüğünde gerek fiziki ve sosyal yapısı gerekse akademik başarısı ve öğrenci durumu bakımından her geçen yıl kalitesini arttırmaya devam ediyor. İlimizin en güzide kurumlarından olan Üniversitemiz, her kesimin ortak paydası olması hasebiyle bizler de meclis olarak her daim Üniversitemizin yanında olduğumuzu bir kez daha belirtmek isterim. Bu bağlamda meclisimize katılmaları ve verdiği değerli bilgilerden ötürü Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN’a şahsım ve meclisimiz adına teşekkür ediyor, üniversite olarak başarılarının artarak devam etmesini temenni ediyorum.” şeklinde konuştu.

Rektörümüz, toplantının sonunda Rize İl Genel Meclisi Başkanı İbrahim TÜRÜT’e, Üniversitemiz tarafından hazırlanan iki ciltlik “Cumhuriyet Döneminde Rize” kitabını, İl Genel Meclisi Başkanı TÜRÜT ise İl Genel Meclisi’nin de destekleriyle hazırlanan “Bir Zamanlar Rize” isimli kitabı Rektörümüze takdim etti.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )