RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Yarıyılı Merkezi Yerleştirme Puanıyla (Ek Madde-I) Yatay Geçiş Değerlendirme Sonuçları ve Kayıt İşlemleri
31 Ocak 2020 Cuma

2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Yarıyılında Üniversitemize bağlı Fakülte, Yüksekokul ve Meslek Yüksekokullarına Merkezi Yerleştirme Puanıyla yatay geçiş başvurularının değerlendirilmesi sonucunda kesin kayıt hakkı elde eden öğrencilerin kesin kayıt işlemleri 03-05 Şubat 2020 tarihleri arasında ve yedeklerin kayıt işlemleri 7 Şubat 2020 tarihinde yapılacaktır. Öğrenciler belirtilen tarihlerde aşağıdaki kayıt belgeleri ile birlikte Öğrenci İşleri Daire Başkanlığına bizzat müracaat edeceklerdir.

Kayıt Belgeleri:
  1. Öğrencilerin kayıtlı oldukları üniversiteden alacakları yatay geçişine engel bir durum olmadığına dair belge
  2. Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
  3. ÖSYS/YKS Yerleştirme Sonuç Belgesi (Farklı programa başvuran adaylar için ÖSYM      yerleştirme yılına ait puan türleri ve puanları gösteren sonuç belgesi de gerekmektedir.)
  4. 2 adet fotoğraf
  5.  Katkı Payı veya Öğrenim Ücretinin 2. Taksitinin ödendiğine ilişkin banka dekontu
  6. Sağlık Raporu (Farklı Bölüm ve Programlardan Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik Bölümlerine geçiş yapan öğrenciler)
NOT- Yatay Geçiş Yönetmelik Ek Madde-1 uyarınca Güz Yarıyılı Başvurularına İlişkin Usul ve Esasların 16. Maddesine göre “yatay geçiş için başvuran öğrencilerin ÖSYS Kılavuzunda programa kayıt olabilmeleri için aranan özel koşulları sağlamaları gerekmektedir”.

 

Katkı payı/öğrenim ücreti miktarları ve hesap numaraları için Tıklayınız.

Değerlendirme sonuçlarını görmek için Tıklayınız.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )