RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Rektörümüz Onkoloji Doktorlarıyla Bir Araya Geldi
31 Ocak 2020 Cuma - Görüntülenme: 3286

Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN, Üniversitemiz Eğitim ve Araştırma Hastanesi Onkoloji Servisinde görev yapan nükleer tıp,  radyasyon onkolojisi ve medical onkoloji doktorlarıyla bir araya geldi.

Rektörümüz yaptığı konuşmada, Tıp Fakültemiz ile Üniversitemiz Eğitim ve Araştırma Hastanesinin sadece Rize’ye değil çevresinde bulunan illere de sağlık hizmeti veren bir bölge hastanesi konumunda olduğunu ifade etti.

Üniversitemiz Eğitim ve Araştırma Hastanesinin en önemli bölümlerinden biri olan Onkoloji servisi bünyesinde bulunan sağlık hizmetlerine de değinen Rektörümüz, “Onkoloji Hastanesi 2012 yılından beri Rize ve çevresine hizmet vermektedir. Bünyesinde; ayaktan kemoterapi ünitesi, 2 linac cihazına sahip radyasyon onkolojisi kliniği, 3 odalı radyoaktif iyot tedavisi odası, PET CT, 2 gama kamaralı Nükleer Tıp Birimi, 8 yataklı yoğun bakım ünitesi, tomografi ve MR’ dan oluşan görüntüleme birimi ile toplamda 75 yataklı servis bulunmaktadır. Bu birimlerde ayaktan günlük yaklaşık 250 hastaya tanısal ve tedaviye yönelik sağlık hizmeti sunulmaktadır. Radyasyon Onkoloji Kliniğimizde 3, Tıbbi Onkoloji Kliniğimizde 2 ve Nükleer Tıp Biriminde 2 hekimimiz ile eğitim ve sağlık hizmetleri bir arada sunulmaktadır.” dedi.

Rektörümüzün konuşmasının ardından, sağlık hizmetlerinin daha da iyi olması için doktorlarımızın istek ve sorunları görüşüldü.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )