RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Üniversitemiz İle Rize Organize Sanayi Bölgesi Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı
28 Ocak 2020 Salı - Görüntülenme: 2587

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi ile Rize Organize Sanayi Bölgesi arasında işbirliğini güçlendirmek ve sürdürülebilir hale getirmek amacıyla Rize Valisi Kemal ÇEBER ile Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN tarafından protokol imzalandı.

Rize Valiliği Toplantı Salonunda gerçekleştirilen imza törenine; Rize Valisi Kemal ÇEBER, Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN, İl Genel Meclis Başkanı İbrahim TÜRÜT, Kalkandere Belediye Başkanı Kenan YILDIRIM, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Ali BİLGİN, Üniversitemiz Öğretim Üyesi Prof. Dr. Göktuğ DALGIÇ, Rize Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şaban Aziz KARAMEHMETOĞLU, Rize Ticaret Odası Meclis Başkanı Şükrü CEVAHİR, Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Hasan GÜNAL ve diğer yetkililer katıldı.

Protokol, Üniversitemiz bilgi birikimini ve teknolojik altyapısını kullanarak üniversite-sanayi işbirliğini sürdürülebilir hale getirmek, Rize Organize Sanayi Bölgesi ve Rize Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren firmaların Ar-Ge ve inovasyon kapasitelerini arttırmak, faaliyet gösteren firmaların ulusal ve uluslararası teşviklerden daha fazla faydalanmalarını sağlamak, akademik camia ile işbirlikleri oluşturmak, taraflar arasında sağlıklı bir iletişim kurulması yoluyla bölge ekonomisini geliştirecek işbirliğini sağlamak, tarafların teknolojik yenilik alanlarında ARGE, tasarım, sistem entegrasyonu, dış ticaret, sertifikasyon gibi rekabeti güçlendirme faaliyetleri kapsamında ulusal ve uluslararası fon programlarına yönelik proje geliştirme ve yürütme konularında ortak çalışma yapmak, Rize Organize Sanayi Bölgesi ve bünyesinde bulunan firmalarına fikri mülkiyet hakları konusunda destek vermek ve bu konuda farkındalık oluşturmak, Üniversitemiz öğrencilerinin Rize Organize Sanayi Bölgesinde bulunan firmalarda staj ve bitirme projeleri yürütebilme imkânı sağlanmak, Rize Organize Sanayi Bölgesi ve bünyesinde bulunan firmaların ihtiyaç duyduğu analiz, fizibilite çalışmaları, kümeleme ve mentorlük çalışmaları vb. faaliyetlerde Üniversitemizin teknik ve akademik bilgi birikimi ve tecrübelerinden yararlanmak amacını taşıyor.

İmza töreninde bir konuşma yapan  Rize Valisi Kemal ÇEBER, OSB'ye değer katıp marka değerini yükseltecek projelere ağırlık vereceklerini belirtti. Ayrıca, Rize’nin gelişmesi için yapmış oldukları katkılardan dolayı Rektörümüze teşekkür etti.

Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN ise protokolün Üniversitemize ve ilimize hayırlı olmasını diledi.

 

 

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )