RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Azerbaycan Cumhuriyeti Türkiye Büyükelçisi Hazar İbrahim Üniversitemizde “Azerbaycan Cumhuriyeti’nin Dış Politikası”nı Anlattı
23 Ocak 2020 Perşembe - Görüntülenme: 3578

Azerbaycan Cumhuriyeti Türkiye Büyükelçisi Hazar İBRAHİM “Azerbaycan Cumhuriyeti’nin Dış Politikası” konulu konferansını vermek üzere Üniversitemize geldi.

Konferans öncesi Üniversitemiz anı defterini imzalayan Büyükelçi ve beraberindeki heyeti makamında ağırlayan Rektörümüz görüşme sonunda hediye takdiminde bulundu.

Ardından Üniversitemiz Rektörlüğünce İktisadi ve İdari Bilimler Fakültemiz Konferans Salonunda düzenlenen programa geçildi.

Konferansta Azerbaycan'ın dış politikasını ülke sınırlarının bütünlüğü, komşu ülkelerle olan diyaloğu ve dünyadaki barışa katkı olmak üzere üç temel unsur üzerine kurduğunu kaydeden İBRAHİM, Türkiye-Azerbaycan ilişkilerinin de "kardeşlik" çizgisinde ilerlediğini belirtti. Türkiye ile duygusal bağın ötesinde eğitim, kültür, proje, savunma, ekonomi gibi birçok alanda ortak çalışmaya imza attıklarını vurgulayan Hazar İBRAHİM, Türkiye ve Azerbaycan’ın bir arada olmasının Türk dünyasının birlikteliği anlamına geldiğini söyledi.

Ardından Büyükelçi Hazar İBRAHİM katılımcıların sorularını yanıtladı.

Konferans sonunda programa katkıları dolayısıyla Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN,  Büyükelçi Hazar İBRAHİM’e günün anısına Üniversitemiz şilti sunarken, Büyükelçi de Rektörümüze plaket takdiminde bulundu.

Programa; Rize Valisi Kemal ÇEBER, Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN, Rize İl Emniyet Müdürü Nurettin GÖKDUMAN, Rize İl Jandarma Komutanı Hakan DEDEBAĞI, Azerbaycan Eğitim Ataşesi Prof. Dr. Necibe NECİBOVA, akademisyenler ile idari personel katıldı.

 

 

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )