RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Rektörümüz Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi ve Pazar Meslek Yüksekokulu’nda Toplantı Gerçekleştirdi
23 Ocak 2020 Perşembe - Görüntülenme: 2630

Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN, Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi ve Pazar Meslek Yüksekokulu hocalarımız ile bir araya geldi.

Ziraat Fakültesi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda, Üniversitemizde kurulacak olan Çay Gen Havuzu ve çay ihtisaslaşma ile ilgili değerlendirme yapılarak görüş alışverişinde bulunuldu.

Toplantıda bir konuşma yapan Rektörümüz, Çay İhtisas Üniversitesi olan Üniversitemizin çay konusunda yoğun bir çalışma sürecine girdiğini belirterek, bu kapsamda yürütülen "Çay Bitkisi Gen Havuzunun Oluşturulması ve Ticari Çay Çeşit Adaylarının Belirlenmesi” başlıklı TÜBİTAK KAMAG 1007 projesinin önemine değindi.

Çalışmaları yakından takip ettiğini ve elde edilen sonuçlardan memnun olduğunu ifade eden Rektörümüz, Üniversitemiz Çay İhtisas Koordinatörlüğü’nün yürüttüğü çalışmalar arasında çay bahçelerinin yenilenmesinin de bulunduğunu, örnek çay bahçelerinin kurulması ve rehabilitasyonuna yönelik çalışmaların da bu kapsamda başladığını hatırlatarak, TÜBİTAK 1007 projesi sonucunda elde edilecek siyah, beyaz, yeşil ve oolong çay çeşitlerinin çayda ürün çeşitlendirilmesinde oldukça önemli olacağının altını çizdi.

Rektörümüzün konuşmasının ardından, bugüne kadar yapılan çalışmalar ve gelinen nokta değerlendirilerek, bundan sonraki süreçte yapılacak olanlar hakkında karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.

Toplantının ardından, Çay Gen Havuzu ile ilgili incelemeler gerçekleştirildi.

Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN başkanlığındaki toplantıya, Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fatih SEYİS, Pazar Meslek Yüksekokulu Müdür Vekili Prof. Dr. Adil BAKOĞLU ve akademik personel katıldı.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )