RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Üniversitemiz Danışma Kurulu Toplantısı Yapıldı
26 Aralık 2019 Perşembe - Görüntülenme: 3892

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Danışma Kurulu toplantısı Üniversitemiz ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Başkanlığını Rize Valisi Kemal ÇEBER’in yaptığı toplantıya, başta Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN olmak üzere Çay İşletmeleri Genel Müdür Vekili Yusuf Ziya ALİM, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Ali BİLGİN, Prof. Dr. Ahmet İshak DEMİR ile Prof. Dr. Adnan YILMAZ, Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Yusuf MENGİ, Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa ÇELİK, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Hasan KİRAZ, Rize Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şaban Aziz KARAMEHMETOĞLU, Rize Ticaret Borsası Başkanı Mehmet ERDOĞAN, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Rize Şube Başkanı Recep TAYLAN, Üniversitemiz Genel Sekreteri Adnan ER, Üniversite Teknoloji Transfer Ofisi Koordinatörü Prof. Dr. Göktuğ DALGIÇ, Üniversite Mezunlar Derneği Başkanı Öğr. Gör. Abdulmuttalip PİLATİN ve Üniversite Öğrenci Konsey Başkanı Saffet ÇOLAK’tan oluşan kurul üyeleri katıldı.

Üniversitemiz Yönetim Kurulu Toplantı Salonunda gerçekleştirilen görüşme Rektörümüzün Üniversitemiz ile ilgili genel bilgi paylaşımında bulunması ile başladı. Rektörümüz, Üniversitemizin eğitim-öğretim, araştırma ve topluma hizmet faaliyetlerinin devamlı ve aktif bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için paydaşlarımızla istişarelerde bulunmak ve üniversitemizin gelişimine katkı sağlamak amacıyla bu tür toplantıları tertip ettiklerini söyledi.

Rize Valisi Kemal ÇEBER ise, toplantının Üniversitemizin daha da büyümesinin yanında şehrin kalkınması ve gelişmesine katkı sağlayacak yeni fikirlerin ortaya çıkmasına olanak sağladığını belirtti.

Üniversitemizde yürütülen çalışmaların değerlendirildiği toplantıda kurul üyeleri fikir ve önerilerini sundu. Ülke ekonomisine katkısı yıllık yaklaşık 5 milyar olan ve 200.000 ailenin geçim kaynağını oluşturan çay konusunda Üniversitemizin ihtisaslaşması, Sahil Dolgu Alanı Projesi, 12 farklı kampüsü bulunan Üniversitemizin ilçelerdeki kampüslerinde sosyal faaliyetlerin arttırılmasının öğrenci tercihlerinde önemli bir katkı sağlayacağı, ilimiz turizmine değer katmak amacıyla turist rehberliği eğitiminin verildiği yüksek lisans programının açılması, standardı yüksek öğrenci yurtlarının sayısının artırılması, paydaşların ve hayırseverlerin katkılarıyla Üniversitemize kazandırılan yatırımlar ele alındı.

Toplantıda ayrıca Üniversitemiz yayınlarından olan “Rize Halk Kültürü Derlemeleri 1” adlı eser kurul üyelerine hediye edildi.

 

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )