RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Rektörler Çalıştayı Tamamlandı
17 Aralık 2019 Salı - Görüntülenme: 3897

Üniversitelerin ortak sorunlarını belirlemek amacıyla Üniversitemizin de yer aldığı Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu ve Güney Doğu Anadolu Bölgesi’ndeki üniversitelerin rektörlerinin katılımı ile Malatya İnönü Üniversitesi'nin ev sahipliğinde düzenlenen “Rektörler Çalıştayı” tamamlandı.

Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK)  Üyesi Prof. Dr. Muammer YAYLALI'nın koordinatörlüğünde gerçekleştirilen Rektörler Çalıştayı’na Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN adına Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Ahmet İshak DEMİR katıldı.

Prof. Dr. Muammer YAYLALI, Rektörler Çalıştayı’nda, Doğu Anadolu, Güney Doğu Anadolu ve Karadeniz’e kıyısı olan üniversiteleri bir araya getirmeyi ve bölgesel sorunları tartışmayı amaçladıklarını ifade ederek, rektörlerin sunumlar yaparak Çalıştaya katkı sunduklarını belirtti. Sunumlar sonrasında söz konusu üniversitelerle ilgili verilerin ortaya çıktığını söyleyen Prof. Dr. YAYLALI, rektörlere ve akademik personele uygulanan anketten de önemli bilgiler elde ettiklerini vurguladı.

Toplam 8 bin 600 akademik personele uygulanan anketin: “eğitim- öğretim”, “araştırma-geliştirme”, “üniversitelerin bilinirliği” ve “motivasyon” konularıyla ilgili olduğunu açıklayan Prof. Dr. YAYLALI, “Anketlerin hepsini toplayıp bir rapor haline getirdikten sonra YÖK’ de tartışacağız. Anketi hangi üniversitede yapıyorsak sadece o üniversitenin rektörü ile paylaşacağız. YÖK Başkanımız, Başkan Vekili ve ben koordinatör olarak bu işi yapacağız.” ifadelerini kullandı.

Çalıştay ile ilgili konuşan İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet KIZILAY ise, Rektörler Çalıştayı’nın söz konusu üniversitelerin ortak sorunlarını tespit etmeye ve bunlara çözüm önerileri getirmeye yönelik olduğunu söyleyerek YÖK Yürütme Kurulu Üyelerinin ve 38 rektörün Çalıştaya katkı sağladığını belirtti.

 

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )