RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Diş Hekimliği Fakültesi Öğrencileri Önlüklerini Giydi
25 Kasım 2019 Pazartesi - Görüntülenme: 4471

Üniversitemiz Diş Hekimliği Fakültesi tarafından düzenlenen törende birinci sınıf öğrencileri önlüklerini giydi.

Kongre ve Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda “Hekimliğe İlk Adım” sloganı ile gerçekleştirilen 2019-2020 Akademik Yılı Önlük Giydirme Töreni Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın söylenmesi ile başladı.

Üniversitemiz Fındıklı Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Halkoyunları Ekibinin folklor gösterisinin ardından Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zeynep YEŞİL DUYMUŞ bir konuşma yaptı.

İçerisinde bulunduğumuz Diş Hekimliği Haftası’nı ve Diş Hekimliği Günü’nü kutlayarak konuşmasına başlayan Prof. Dr. Zeynep YEŞİL DUYMUŞ, ülkemizdeki ilk Diş Hekimliği Fakültesi’nin 22 Kasım’da kurulmuş olması münasebetiyle öğrencilerimizin önlük giyme törenin bu anlamlı günde yapıldığını söyledi. Beyaz önlüğün sağlığın, temizliğin, dürüstlüğün ve aydınlığın simgesi olduğunu hatırlatarak öğrencilere “Aileleriniz huzurunda bugün hekimlik mesleğinin bir parçası olan beyaz önlüğünüz hocalarınız tarafından giydirilecek ve mesleğe ilk adımınızı atacaksınız. Sizlerden bu önlüğün anlamını idrak ederek hareket etmenizi temenni ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Törene Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Adnan YILMAZ, Üniversitemiz akademik personeli, il yöneticileri, öğrenciler ve aileler katıldı.

Törende daha sonra, protokol ve öğretim üyeleri tarafından 70 diş hekimliği öğrencisine beyaz önlükleri giydirildi. Tören toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

 

 

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )