RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Rektörümüz Fen Edebiyat Fakültesi Akademik Genel Kurul Toplantısına Katıldı
15 Kasım 2019 Cuma - Görüntülenme: 3270

Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN, 2019-2020 Akademik Yılının başlaması münasebetiyle Fen Edebiyat Fakültesi’nde gerçekleştirilen Akademik Kurul Toplantısına katıldı.

Prof. Dr. Nazmi Turan Okumuşoğlu Amfisi’nde gerçekleştiren toplantıda konuşmasına 2019-2020 akademik yılının Fen Edebiyat Fakültemize ve Üniversitemize hayırlı olmasını dileyerek başlayan Rektörümüz, sorunsuz ve başarılarla dolu bir akademik yıl geçirmeyi temenni etti.

Üniversite olarak yeni dönemdeki hedeflerimizi eğitim-öğretimde kalite, akreditasyon, uluslararasılaşma, dijital dönüşüm ve açık erişim olarak belirlediklerini, bu hedeflere ulaşma noktasında birçok adımlar attıklarını, atmaya da devam ettiklerini söyleyen Rektörümüz: “Bildiğiniz üzere YÖK Kalite Kurulu’nun dış denetiminden geçtik. Üniversitemizin Kalite Eylem Planını Hazırladık ve yayınladık. Üniversitemiz bünyesinde Kalite Koordinatörlüğünü kurduk. Üniversite olarak İSO 9001 kalite yönetim sistemi belgesini almak için Türk Standartları Enstitüsü ile protokol imzaladık ve protokol çerçevesinde eğitimler yaptık, çalışmalarımız devam etmektedir. Yakın zamanda İSO 9001 kalite yönetim sistemi belgesini almayı hedefliyoruz. Bu sürece katkı veren akademik ve idari personelimizi tebrik ediyorum. Programlarımızın akreditasyon çalışmalarına başladık. Bu çerçevede Fen Edebiyat Fakültemiz Biyoloji Bölümü ile Eğitim Fakültemiz İlköğretim Matematik Öğretmenliği ve Fen Bilgisi Öğretmenliği Bölümlerinde ilk müracaatlarımızı da yaptık. Bunları önümüzdeki yıllarda artıracağız. Bu anlamda Fen Edebiyat Fakültemizin bütün bölümlerinin akreditasyon çalışması yapıyor olması ve önümüzdeki yıl akreditasyona müracaat edecek olmaları memnuniyet vericidir. Artık buradan geri dönüş yok. Süreci bütün personelimizin sahiplenmesini istiyoruz.” dedi.

Eğitim öğretimde kaliteyi arttırmak, uygulama birliği sağlamak amacıyla birtakım kararlar aldıklarını hatırlatan Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN, eğitim-öğretimin kalitesini artırmanın yanında bir hedefimizin de Üniversitemizin akademik performans ve başarısını artırarak, değerlendirme kuruluşları tarafından yapılan değerlendirmelerdeki sıralamasını yükseltmek olduğunu söyledi.

Toplantıya, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Ali BİLGİN, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Serdar MAKBUL ve akademisyenler katıldı.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )