RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Üniversitemizde Gelenekten Geleceğe Sporun Gücü Paneli Düzenlendi
13 Kasım 2019 Çarşamba - Görüntülenme: 3376

İçişleri Bakanlığı Sivil Toplum İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen “Gelenekten Geleceğe Sporun Gücü” konulu panel Üniversitemiz ev sahipliğinde Kongre ve Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Panelde, Anadolu Yayıncılar Derneği Başkanı Sinan BURHAN, Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN, Rize Belediye Başkanı Rahmi METİN ve Rize Valisi Kemal ÇEBER protokol konuşması gerçekleştirdi.

Rektörümüz konuşmasına, sosyal medya bağımlılığının etkisini azaltabilmek için sporun cezbedici yönü ve sporun gücü konulu panele katılanları sevgi, saygı ve muhabbetle selamlayarak başladı.

Sosyal medya bağımlılığının 21. yüzyılın vebası olduğunu belirten Rektörümüz, “Modern çağın yeni sendromlarından biri olan sosyal medya bağımlılığı, özellikle akıllı telefonların hayatımıza girmesiyle giderek arttı. Sosyal medya kavramıyla ilk tanıştığımızda sadece bir iletişim aracıyken şu anda kendimizi ifade edebilmemizin en etkili yolu haline geldi. Bunun yanı sıra artık görünür olma isteği ile birlikte belki de hepimizin içinde var olan başkalarının hayatlarını takip etme isteğimizi kendi kendimize tatmin edebilir hale geldik.” dedi.

Rektörümüz, sosyal medya bağımlılığının ortaya çıkardığı birçok sağlık sorunundan birkaçını şöyle sıraladı: “Güvensizlik, siber zorbalık, sosyal anksiyete, dikkat dağınıklığı, yorgunluk ve stres.”

Rektörümüz konuşmasını, “Her ne kadar zaman zaman maalesef şiddet kelimesi ile yan yana kullanılsa da esasında bir eğlence ve aynı zamanda da insanlar arası kaynaşma ile dayanışmayı artıran bir iletişim aracı olan sporu sosyal medya bağımlılığından kurtulma noktasında kullanmak için düzenlenmiş olan bu panelin faydalı olmasını ve hedeflenen amaca ulaşmasını temenni ediyorum.” diyerek tamamladı.

Protokol konuşmalarının ardından, moderatörlüğünü Üniversitemiz Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Arslan KALKAVAN’ın yaptığı panele, Çaykur Rizespor Kulübü Başkanı Hasan KARTAL, Boks Federasyonu Başkanı Eyüp GÖZGEÇ, Teknik Direktör Yılmaz VURAL ve İMEF Başkanı Dr. Süleyman BASA katılarak, sosyal medya bağımlılığı ile mücadelede sporun gücü ve cezbedici yönlerini farklı şekillerde ele aldı.

Panelin sonunda, konuşmacılar katılımcılardan gelen soruları yanıtladı.

Program günün anısına çekilen toplu fotoğraf ile sona erdi.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )