RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Üniversitemizde Rize Meyvecilik Çalıştayı Düzenlendi
08 Kasım 2019 Cuma - Görüntülenme: 3492

Üniversitemiz Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi tarafından Rize Meyvecilik Çalıştayı düzenlendi.

Kongre ve Kültür Merkezimizde gerçekleştirilen program saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın söylenmesi ile başladı.

Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. Fatih SEYİS’in açılış konuşmasının ardından oturumlar gerçekleştirildi.

Kastamonu Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Seyit Mehmet ŞEN, Adnan Menderes Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Faik Ekmel TEKİNTAŞ, Lefke Avrupa Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Atilla AŞKIN, Yalova Atatürk Bahçe Kültürleri Merkez Araştırma Enstitüsü Müdürü Dr. Yılmaz BOZ, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi Bahçe Bitkileri Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Turan KARADENİZ ve Rize Ticaret Borsası Meclis Başkanı Resul OKUMUŞ’un sunumlarını yaptığı çalıştayda; meyvelerin insan beslenmesindeki yeri ve önemi, bahçe tesisi-yönetimi ve anaç çeşit seçimi, bodur meyve yetiştiriciliği, üzümsü meyvelerin önemi ve yetiştiriciliği, meyvecilikte budama ve çevirme aşıları, dünya ve Türkiye’de çay yetiştiriciliğindeki yenilikler ele alındı.

Çalıştay sonucunda meyveciliğin öneminin kavranması ve yetiştiricilikte ortaya çıkan sorunların giderilmesine yönelik önemli fikirler tartışılarak, elde edilen sonuçlar katılımcılarla paylaşıldı.

Program sonunda konuşmacılara günün anısına Üniversitemiz şilti takdim edildi.

Çalıştaya Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Ahmet İshak DEMİR ile Prof. Dr. Adnan YILMAZ, Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. Fatih SEYİS, Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. Gökhan ABAY, akademisyenler ve STK temsilcileri katıldı.

             

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )