RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Rektörümüz ‘Geleceğe Nefes’ Kampanyasına Katılarak Fidan Dikti
11 Kasım 2019 Pazartesi - Görüntülenme: 3255

Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN, Sayın Cumhurbaşkanımızın himayelerinde Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından düzenlenen "bugün fidan yarın nefes", " geleceğe nefes" kampanyasına katılarak fidan dikti.Ülke genelinde saat 11.11'de 11 milyon fidanın toprakla buluşacağı kampanyanın Rize’deki etkinliği Isırlık Kent Ormanında gerçekleştirildi. 

Üniversitemiz Güzel Sanatlar Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü öğretim elemanları ve öğrencileri de projeye tam destek verdiler.Etkinlikte Isırlık Kent Ormanına 20.000 fidan dikildi.Dikilen 20.000 fidanın seçimi ve yerlerinin belirlenmesi Öğretim Üyemiz  Doç. Dr. Lütfü ÇORBACI ve Arş. Gör. Türker OĞUZTÜRK  tarafından yapıldı.

Fidanlara can suyunu veren Rektörümüz, ülkemizde ağaç ve orman sevgisini geliştirerek gelecek nesillere daha yeşil bir Türkiye bırakmak, toplumun bütün kesimlerinin çevreye olan duyarlılıklarına katkı sağlamak ve toplumda çevre konusunda farkındalığı artırmak amacıyla tertip edilen bu anlamlı kampanyaya katılmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.

 

 

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )