RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Üniversitemizde Kariyer Günü Etkinliği Düzenlendi
30 Ekim 2019 Çarşamba - Görüntülenme: 4189

Üniversitemiz Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü tarafından Nazmi Turan Okumuşoğlu Amfisi’nde “1. Kariyer Günü” etkinliği düzenlendi.

Etkinlikte, Üniversitemiz Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Serdar MAKBUL ve Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Ali BİLGİN açılış konuşması gerçekleştirdi.

MAKBUL konuşmasında, kariyer günlerinin öğrencilerin kariyer planlarını yapmasında etkili olduğunu ifade ederek bu tür programların devam edeceğini söyledi.

Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Ali BİLGİN ise kariyer etkinliklerinin önemine değinerek Biyoloji Bölümü’ne etkinliğin düzenlenmesinden dolayı teşekkür etti. Ayrıca Üniversitemiz Tomurcuk Kuluçka Merkezi’nin ve Teknoloji Transfer Ofisi’nin öğrencilerin girişimcilik faaliyetlerine ve proje yazım süreçlerine verdiği desteklerden bahsetti.

Açılış konuşmalarının ardından, Rize KOSGEB İl Müdürü Celil Kürşad DERECİ ve Üniversitemiz Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Serkan Volkan SARI’nın sunumlarına geçildi.

DERECİ, “KOSGEB Destekleri” hakkında bilgi verirken, SARI ise “Kariyer ve Özgüven” konulu bir sunum gerçekleştirdi.

Sunumların ardından, farklı sektör ve kurumlarda çalışan Üniversitemiz Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü mezunu öğrencilerimiz kariyer öyküleri hakkında öğrencileri bilgilendirdi.

Öğrencilerin öz güvenlerinin gelişmesi, mesleklerini her yönüyle tanıyıp doğru hedefler belirleyerek ilgi ve yetkinlikleri doğrultusunda kariyerlerini şekillendirmeleri ve kişisel gelişimlerini artırmaları amaçlanan Kariyer Günü Etkinliği söyleşinin ardından sona erdi.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )