RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
İhtisas Üniversitesi Rektörleri Bingöl’de Bir Araya Geldi
14 Ekim 2019 Pazartesi - Görüntülenme: 3610

Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN, Bingöl Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen  “Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması Projesi” kapsamında düzenlenen tecrübe paylaşım toplantısına katıldı.

Bingöl Üniversitesi Senato salonunda düzenlenen programa; Bingöl Valisi Kadir EKİNCİ, Bingöl Belediye Başkan Vekili Ahmet ALTUNHAN, YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Naci GÜNDOĞAN, Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim ÇAPAK,  Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN, Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem SAVAŞ, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan KARAKAYA, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adem KORKMAZ, Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamdi TOPAL, Siirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat ERMAN, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin DEMİRDAĞ, Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammed Hasan ASLAN, Aksaray Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf ŞAHİN, Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet POLAT, ihtisas üniversitelerinin rektör yardımcıları, koordinatörler ve akademisyenler katıldı.

Toplantıda konuşan YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Naci GÜNDOĞAN, ihtisaslaşma alanlarında seçilen yükseköğretim kurumlarının tecrübe paylaşım toplantılarının önemine değindi. Yükseköğretim sisteminde birçok yenilikçi uygulamayı hayata geçirdiklerini ifade eden Prof. Dr. GÜNDOĞAN, Pilot üniversitelerin yaptığı çalışmalara Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da çok önem verdiğini söyleyen Prof. Dr. GÜNDOĞAN, “YÖK olarak hedefimiz kalite odaklı bölgesel kalkınma. Kalite odaklı kalkınmayı da Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması Projesi ile sağlayacağız. Pilot üniversitelerimizde ve ürettikleri projelerden beklentimiz yüksek. Bu beklentilerimizi karşılayacak uygulamalar başladı. 2016 yılında beş, 2018 yılında da beş olmak üzere on üniversite ile sürece devam ediyoruz. Bu toplantılarımızın amacı ilk beş üniversitemizin yaptığı çalışmaları görmek, sürece yeni başlamış olan üniversitelerimize tecrübeleri aktararak, varsa sorunlara çözüm bularak yol haritalarını oluşturmaktır.” dedi.

Toplantı Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN ve diğer pilot üniversite rektörlerinin çalışmalar hakkında yaptığı sunum ile devam etti.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )