RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Üniversitemizde Uluslararası Öğrenci Oryantasyon Programı Gerçekleştirildi
14 Ekim 2019 Pazartesi - Görüntülenme: 3559

Üniversitemiz Uluslararası Öğrenci Ofisi tarafından Üniversitemize yeni kayıt olan uluslararası öğrencilere yönelik İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Konferans Salonu’nda Uluslararası Öğrenci Oryantasyon Programı gerçekleştirildi.

Uluslararası öğrencilerimize Üniversitemizi, Rize’yi ve ülkemizi tanıtmak amacıyla düzenlenen program, Üniversitemiz tanıtım filmi ve Rize tanıtım filmi video gösterimi ile başladı.

Programda, Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN bir açılış konuşması gerçekleştirdi.

Rektörümüz, öncelikle daha iyi bir eğitim almak ve ileride mesleklerini ellerine aldıklarında daha yetkin bireyler olmak için Üniversitemizi tercih eden öğrencilere teşekkür ederek hoş geldiniz dedi.

Üniversitemizde 42 farklı ülkeden 464 uluslararası öğrenci olduğunu ifade eden Rektörümüz, “Sizler burada Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesinde diğer öğrencilerimizle eşit haklara sahipsiniz, kendinizi yabancı olarak hissetmeyin. Her türlü sıkıntınızda, danışmak istediğiniz herhangi bir mesele olduğunda Uluslararası Öğrenci Ofisimize müracaat edin, hocalarımız ve tüm personelimiz ellerinden gelen yardımı yapacaktır.” dedi.

Rektörümüz, uluslararası öğrencilerimizin Üniversitemizin hem öğrencileri hem de temsilcileri olduğunu belirterek, “ Tatillerde ülkelerinize gittiğinizde hem ülkemizi hem de Rize’yi ve Üniversitemizi tanıtın istiyoruz.” diye konuştu.

Rektörümüz konuşmasını, “ Çayın başkenti olan Rize’de, çayın sıcaklığı aranızdaki dostluğun da sıcaklığı olacaktır.” diyerek konuşmasını tamamladı.

Açılış konuşmasının ardından, Uluslararası Öğrenci Ofisi, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı ve Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı tarafından oryantasyon sunumları gerçekleştirildi.

Program, soru cevap kısmı ile sona erdi.

 

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )