RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Kosova-Prizren İslam Birliği Kurulu Üniversitemizi Ziyaret Etti
26 Eylül 2019 Perşembe - Görüntülenme: 3588

Kosova Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Reshat MEXHİTİ ile Prizren İslam Birliği Başkanı Besim BERİSHA ve beraberindeki Kosova İslam Birliği ile Prizren İslam Birliği Başkanlığı Yönetim Kurulu Üyelerinden oluşan heyet, Üniversitemizi ziyaret etti.

Yönetim Kurulu Toplantı Salonumuzda konuklarını ağırlayan Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN, kardeş ülke Kosova’dan ilimize gelen heyeti Üniversitemizde ağırlamaktan mutluluk duyduğunu belirtti.

Üniversitemiz Genel Sekreteri Adnan ER ile Rektör Danışmanı Doç. Dr. Emre ÇAĞLAK'ın da hazır bulunduğu görüşmede iki ülke arasında yürütülen eğitim faaliyetleri konusunda görüş alışverişinde bulundu. Kosova’daki üniversitelerle işbirliği içerisinde ortak çalışmalara imza atmaya hazır olduklarını ifade eden Rektörümüz, “Kosovalı gençlerimizin ülkemizin çeşitli illerindeki üniversitelerde eğitim görmesi sevindiricidir. Kardeş ülkemizin gençlerinin Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesinde de eğitimlerini tamamlamasından mutluluk duyarız. Elimizden gelen desteği vermeye hazırız. ”dedi.

Kosova Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Reshat MEXHİTİ ise Türkiye’deki bazı üniversitelerle kardeşlik projesi kapsamında birçok çalışma yaptıklarını bu çerçevede daha aydınlık bir yarın ve akademik öğretimi daha da ilerletmek amacıyla Üniversitemizle ortak paydada buluşmak istediklerini söyledi. “Çocuklarımızın Türkiye’de eğitim görmesi bizim için çok önemli, buna ihtiyacımız var” ifadelerini kullanan MEXHİTİ, Türkiye’nin gerek savaş öncesi, gerek savaş dönemi, gerekse günümüze kadar Kosova’nın yanında olduğunu hatırlatarak minnettar olduklarını söyledi.

Ziyaret sonunda Kosova Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Reshat MEXHİTİ tarafından Rektörümüze günün anısına ‘Camiler Kenti Prizren’ adlı eser hediye edildi. Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN ise Reshat MEXHİTİ ile Besim BERİSHA’ya şilt takdim etti.

Ardından heyet İlahiyat Fakültemizi ziyaret ederek fakültemizin eğitim-öğretim faaliyetleri ve bilimsel araştırmaları konusunda bilgi aldı.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )