RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Mühendislik Fakültemiz Tarafından Açılış Dersi Gerçekleştirildi
23 Eylül 2019 Pazartesi - Görüntülenme: 3807

Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi tarafından tertip edilen 2019-2020 Akademik Yılı Açılış Dersi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültemiz Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

İstanbul Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet KARACA tarafından verilen açılış dersinde “21. Yüzyılda Üniversite” gerçeği anlatıldı. Teknolojik gelişmeler ışığında üniversitelerin de çağın gereklerine uygun şekilde hareket etmesi gerektiğini ifade eden Prof. Dr. Mehmet KARACA, zaman içerisinde üniversitelerdeki değişimi detaylı bir şekilde anlattı. Üniversitelerin 19.yüzyılda eğitime, 20. yüzyılda araştırmaya, 21.yüzyılda inovasyon ve girişimciliğe odaklandığını belirterek, üniversitelerin bundan sonraki süreçte mevcut başlıkları da barındırarak farklı gelişmeleri yakalama eğilimde hareket edeceğini vurguladı.

Rektör Prof. Dr. Mehmet KARACA, ülkemizdeki üniversiteler olarak dünya ile kıyaslanabilir bir seviye için insana yatırımın, yeterince kaynak desteğinin ve tüm paydaşları içine alacak: zihniyet dönüşümünün şart olduğunu söyledi.

Katılımcılardan yöneltilen soruların yanıtlandığı açılış dersi sonunda Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN günün anısına İstanbul Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet KARACA’ya şilt takdim etti.

Programa, Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN, Avrasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kenan İNAN, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Ali BİLGİN ile Prof. Dr. Adnan YILMAZ, dekanlar, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )