RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Rektör Yardımcımız ve Beraberindekiler Rize Organize Sanayi Bölgesini Ziyaret Etti
19 Eylül 2019 Perşembe - Görüntülenme: 3941

Üniversitemiz ile Rize Ticaret ve Sanayi Odasının işbirliğinde yürütülen Üniversite-Sanayi İşbirliğini artırma çalışmaları kapsamında Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Ali BİLGİN, Rize Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Erhan KAVAZ, Rize KOSGEB İl Müdürü Celil Kürşat DERECİ, Rize Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cem TEMİZEL, Mühendislik Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. Haydar KÜÇÜK, KÜSİ İl Temsilcisi ve RTEÜ Teknoloji Transfer Ofisi Koordinatörü Prof. Dr. Göktuğ DALGIÇ, Makine Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Ali Paşa HEKİMOĞLU,  Rize Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyeleri Hakan Mürteza AĞUN ile Mehmet TAŞKIN Rize Organize Sanayi Bölgesi’ne ziyarette bulundular.

Rize OSB Bölge Müdürü Hasan GÜNAL’ın makamında gerçekleştirilen ziyaret esnasında Üniversite-Sanayi İşbirliğinin geliştirilmesi hususunda, mevcut sorunlar ve yapılacak çalışmalar ile Organize Sanayi Bölgesi’nde yapılan saha çalışmaları (1. ETAP, 2. ETAP ve Sanayi Sitesi) ile OSB’de faaliyetlerine başlayan sanayi işletmelerinin mevcut durumları üzerinde bilgi alışverişinde bulunuldu.

Rize’de ilan edilen Teknoloji Geliştirme Bölgesi ve TEKNOKENT ile ilgili bilgiler veren Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Ali BİLGİN, ilerleyen süreçte TEKNOKENT’in bir şubesinin de OSB içerisinde açılabileceğini ifade ederek AR-GE çalışmaları ile mevcut firmaların daha ileriye gidebileceklerini ve bu noktada üniversitemizin akademik desteğinin sanayinin yanında olduğunu bildirdi.

Toplantıda; Üniversite - Sanayi işbirliğinin aynı şekilde devam etmesine, TÜBİTAK, KOSGEB ve Kalkınma Ajansı desteklerine yönelik tanıtımların yapılmasına ve akademisyenler ile Sanayi İşletmelerinin eşleştirilip saha ziyaretlerine hız verilmesine karar verildi.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )