RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Öğretim Üyelerimiz Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Düzenlenen Akademik Yıl Açılış Törenine Katıldı
19 Eylül 2019 Perşembe - Görüntülenme: 4182

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen “2019-2020 Akademik Yılı Açılış Töreni” ne, Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN ile beraberinde Üniversitemiz öğretim üyeleri katıldı.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın da teşrifleriyle Yükseköğretim Kurulu (YÖK) himayesinde gerçekleştirilen törene, tüm üniversite rektörlerinin yanı sıra ilgili Bakanlar, ilgili kurum başkanları, büyükelçiler, devlet protokolünden birçok kişi ile üniversiteleri temsilen belli sayıda akademisyen ve öğrenciler olmak üzere yaklaşık 2 bin kişi katıldı.

Hacettepe Üniversitesi Senfoni Orkestrası tarafından yapılan müzik dinletisiyle başlayan törende YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta SARAÇ ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN birer konuşma gerçekleştirdi.

Yeni akademik yılın tüm akademisyenlere ve öğrencilere hayırlı olmasını dileyerek konuşmasına başlayan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN, eğitim, öğretim meselesinin önümüzdeki dönemde de öncelikleri arasında ilk sırada yer almaya devam edeceğini aktararak akademisyenlerden, öğretmenlerden, resmi ve özel eğitim öğretim kurumları yöneticilerinden başlayarak veliler ve öğrenciler dahil bu konuda söyleyecek sözü olan herkese gönüllerinin ve kulaklarının açık olduğunun altını çizdi.

En büyük adaletsizliğin eğitim öğretim hayatındaki adaletsizlik olduğunu belirten Cumhurbaşkanımız, bu adaletsizliğin telafisinin çok zor olduğunu kaydederek bunun için göreve geldikleri günden beri öncelikle eğitim öğretim konusunda mümkün olan en iyi imkânları sağlamanın gayreti içinde olduklarını vurguladı.

Cumhurbaşkanımız, Türkiye'nin yükseköğrenim alanında da özellikle son 17 yılda çok büyük başarılara imza attığını belirterek konuşmasına eğitim öğretimdeki başarıları anlatarak devam etti.

Konuşmaların ardından, üniversitelerdeki bilimsel araştırma ile gerçekleştirilen çalışmaları, projeleri, tezleri ve topluma hizmet faaliyetlerini teşvik etmek amacıyla YÖK tarafından ilk kez 2017-2018 eğitim öğretim yılında verilen “YÖK 2019 Üstün Başarı Ödülleri”, ödül almaya hak kazanan akademisyen ve üniversitelere verildi.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )