RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Rektörümüz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Akademik Genel Kurul Toplantısına Katıldı
16 Eylül 2019 Pazartesi - Görüntülenme: 3097

Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN, 2018-2019 Akademik Yılının başlaması dolayısıyla İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde gerçekleştirilen Akademik Kurul Toplantısına katıldı.

Toplantıda bir konuşma gerçekleştiren Rektörümüz, öncelikle 2019-2020 akademik yılının Üniversitemize ve Yükseköğretim camiasına hayırlı olması ve başarılarla dolu bir akademik yıl geçirilmesi temennisinde bulundu.

Rektörümüz, ülkemiz için en önemli şeyin kaliteli insan varlığı olduğunu ifade ederek, “Bizler Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi olarak akademik ve bilimsel çalışmalarımızla her alanda söz sahibi bireyler yetiştirilmesi için yoğun çaba harcıyoruz. Güçlü akademik kadromuz ve gelişmiş fiziki altyapı imkânlarımız çerçevesinde, öğrencilerimizin uluslararası düzeyde daha kaliteli bir eğitim alması için araştırmalar ve çalışmalar yapıyoruz. Bu anlamda öğrencilerimizin ülkemiz için daha faydalı bireyler olabilmesi adına daha da fazla gayret edeceğiz.” dedi.

Üniversitemizin kurulduğu günden bugüne kadar geçen sürede bilimsel ve teknik anlamda oldukça fazla yol aldığını belirten Rektörümüz, yeni dönemde de eğitim öğretim kalitesini artırıp Üniversitemizi bulunduğu noktadan daha ileriye taşımak için tüm personelimizin gayret etmesi gerektiğini vurgulayarak konuşmasını tamamladı.

Akademik Kurul Toplantısı kapsamında, geçtiğimiz eğitim öğretim döneminin analizleri yapılıp yeni dönem için yol haritaları çizilerek, eğitim programları ve kalite sürecine yönelik fikirler görüşüldü.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Alaattin KIZILTAN ve akademisyenler katıldı.

 

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )