RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Rektörümüz Enstitü Müdürleri ve Ana Bilim Dalı Başkanları ile Toplantı Gerçekleştirdi
12 Eylül 2019 Perşembe - Görüntülenme: 3532

2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı öncesinde Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN, Üniversitemiz Enstitü Müdürleri ve Ana Bilim Dalı Başkanları ile istişare ve değerlendirmelerde bulunmak üzere bir araya geldi.

Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN başkanlığında Üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Ali BİLGİN, Prof. Dr. Ahmet İshak DEMİR, Prof. Dr. Adnan YILMAZ, Enstitü Müdürleri ve Ana Bilim Dalı Başkanları katıldı.

Toplantıda bir konuşma gerçekleştiren Rektörümüz, öncelikle 2019-2020 akademik yılının Üniversitemize ve Yükseköğretim camiasına hayırlı olması ve sorunsuz, başarılarla dolu bir akademik yıl geçirilmesi temennisinde bulundu.

Ülkemizin eğitim kalitesinin artması ve 2023 ve 2071 hedeflerine ulaşmasının önemine değinen Rektörümüz,  “ Hedeflenen kaliteli eğitime ulaşmak üniversitelerimizin üretken, çalışkan ve yenilikçi bireyler yetiştirmesiyle mümkün olacaktır. Bu da eğitimcilerimizin ve akademisyenlerimizin kalitesinin artmasıyla mümkün olacaktır.  Biz Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi olarak henüz 13 yıllık bir üniversite olmamıza rağmen hem fiziki alt yapı itibariyle, hem de akademik performans ve başarı açısından iyi bir noktadayız ancak daha iyi olmak durumundayız. Daha iyi olmak da bir kişinin veya birkaç kişinin yapabileceği bir şey değildir. Topyekûn bütün idarecilerimiz, bütün personelimiz daha iyi olmamız için çalışırsa ancak o zaman hedeflediğimiz noktaya ulaşarak başarıyı yakalayabiliriz.” dedi.

Rektörümüz, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın ismini taşıyan Üniversitemizin, eğitim öğretim, araştırma geliştirme ve topluma hizmet uygulamalarındaki kalitesini artırmak için bugüne kadar oluğu gibi bundan sonra da tüm yöneticilerimizin ve personelimizin özverili bir şekilde çalışması gerektiğine vurgu yaparak konuşmasını tamamladı.

Toplantı, bir önceki akademik yılın değerlendirilmesi ve yeni akademik yılda yapılması gerekenlerle ilgili soru cevap kısmının ardından sona erdi.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )