RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Üniversitemizde ISO 9001: KYS ve Kurumsal Risk Yönetimi Eğitimi Gerçekleştirildi
12 Eylül 2019 Perşembe - Görüntülenme: 3845

Üniversitemiz Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen TS EN ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi ve Kurumsal Risk Yönetimi konulu bilgilendirme eğitimi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Programda açılış konuşması gerçekleştiren Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Ali BİLGİN, öncelikle Üniversitemiz Birim Kalite Temsilcileri ve Birim Kalite Komisyon üyelerine özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Rektör Yardımcımız kalite konusunda ciddi bir yol aldığımızı belirterek, “Kalite bir süreç ve biz bu süreci güncel hayatta yaşatmak istiyoruz. Biz bunu ne kadar içselleştirir ve tabana yayarsak tamamlandığında Yükseköğretim Kurulu’nda tüm Türkiye’ye sunmuş oluruz. Kalite konusunda birçok üniversite bizi örnek alıyor. Bizler de bu işin öncüsü olmak için çok yoğun bir şekilde çalışıyor ve bu yolda başarılı bir şekilde ilerliyoruz.” dedi.

Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Ali BİLGİN’in konuşmasının ardından eğitimin ilk oturumunda, Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı Şube Müdürü Muhsin İNCE, TS EN İSO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi ve Kurumsal Risk Yönetimi kapsamında bugüne kadar yapılan çalışmalar hakkında kısa bir bilgi vererek Üniversitemizin Kurumsal Risk Yönetimi Yönergesi ile risk çalışmalarında yapılacak iş ve işlemler hakkında ayrıntılı bir sunum gerçekleştirdi.

Eğitimin ikinci oturumunda ise Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı tarafından hazırlanan Risk Yönetim Modülünün tanımı yapılarak, Üniversitemizin Kurumsal ve Operasyonel risklerinin kaydedilmesi, ölçülmesi, değerlendirilmesi ve izlenerek raporlanması işlemlerinin modül üzerinden gerçekleştirilmesine yönelik örnek çalışmalar yapıldı.

Programa, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Ali BİLGİN, Üniversitemiz Birim Kalite Temsilcileri ve Birim Kalite Komisyon üyeleri katıldı.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )