RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Üniversitemizde Stajını Tamamlayan Gürcü Öğrencilere Sertifika Töreni Yapıldı
05 Eylül 2019 Perşembe - Görüntülenme: 3612

Tiflis Devlet Tıp Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Akaki Tsereteli Devlet Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden gelen 25 öğrenci, acil servis, nöroloji, kadın hastalıkları, genel cerrahi, göz, anestezi, kardiyoloji vb. alanlarında 18 Ağustos – 05 Eylül tarihleri arasında Üniversitemiz Eğitim ve Araştırma Hastanesinde stajlarını tamamladı.

Eğitimlerini tamamlayan öğrenciler için Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN, Gürcistan Trabzon Konsolosu Temur TARTARASHVİLİ, Üniversitemiz Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ömer ŞATIROĞLU, Akaki Tsereteli Devlet Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İrine PHAKADZE, Üniversitemiz Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Levent TÜMKAYA, Üniversitemiz Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Dr. Öğr. Üyesi Özcan YAVAŞİ, Tiflis Tıp Üniversitesi Öğretim Elemanı Nino CANKARASHVİLİ’nin katılımıyla Üniversitemiz Eğitim ve Araştırma Hastanesi Konferans Salonu’nda sertifika töreni düzenlendi.

Törende, Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN, Gürcistan Trabzon Konsolosu Temur TARTARASHVİLİ, Akaki Tsereteli Devlet Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İrine PHAKADZE ve Tiflis Tıp Üniversitesi Öğretim Elemanı Nino CANKARASHVİLİ birer konuşma gerçekleştirdi.

Gürcistan’ın iki farklı üniversitesinden staj yapmak amacıyla Üniversitemiz Eğitim ve Araştırma Hastanesine gelen öğrencileri misafir etmekten memnun olduklarını dile getiren Rektörümüz, ülke olarak komşularımızla iyi ilişkiler içinde olmayı önemsediğimizi söyledi.

Sayın Cumhurbaşkanımızın ismini taşıyan bir üniversite olarak komşularımızla akademik ve kültürel anlamda var olan bağlarımızı geliştirmeye devam edeceğimizi ifade eden Rektörümüz, “Coğrafya kaderdir. Gürcistan ve Türkiye’nin kaderi ortaktır. Artık tek bir ülke vatandaşı değil dünya vatandaşı olmak şeklinde bir anlayış var. Biz bu hedefler doğrultusunda Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi olarak yıllardır Tiflis Devlet Tıp Üniversitesinden ve iki yıldır Akaki Tsereteli Devlet Üniversitesinden öğrencilerimizi ağırlıyoruz.” dedi.

Rektörümüz konuşmasını, staj süresi boyunca öğrencilere her türlü imkanı sunan Üniversitemiz Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimine, hekimlere ve sağlık personeline teşekkür ederek tamamladı.

Akaki Tsereteli Devlet Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İrine PHAKADZE, Tiflis Devlet Tıp Üniversitesi Öğretim Elemanı Dr. Nino JANKARASHVİLİ ise Rize’de ve Üniversitemizde bulundukları süre içerisinde her anlamda memnun kaldıklarını ve öğrencilerinin üç haftalık kısa bir süre içerisinde mesleklerinde fayda görecekleri çok önemli bilgiler edindiklerini ifade ederek, ilişkilerimizin daha da fazla gelişmesi için üniversite olarak ellerinden gelen gayreti göstereceklerini ifade etti.

Konuşmaların ardından hediye takdimi gerçekleştirildi.

Törenin sonunda stajını tamamlayan öğrencilere sertifikaları verildi.

Tören, günün anısına çekilen toplu fotoğraf ile sona erdi.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )