RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Yabancı Dil İngilizce Hazırlık Sınıfı 1. Yeterlilik Sınavı
29 Ağustos 2019 Perşembe

Yabancı Dil Hazırlık Sınıfları için Yabancı Diller Yüksekokulumuz Müdürlüğünce 1. Yeterlilik Sınavı yapılacaktır. Turgut Kıran Denizcilik Fakültesi ve İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümlerine yeni kayıt olan veya önceki yıllarda başarısız olup yeniden sınava girme hakkı olan öğrenciler için yapılacak olan Yabancı Dil Hazırlık Sınıfı 1. Yeterlilik Sınavının ilk oturumu, Birimimiz Yabancı Diller Yüksekokulu Mahmut Hantal Hizmet Binasında 16/09/2019 Pazartesi günü saat 10.00' da  yapılacaktır. İkinci oturuma girmeye hak kazanan öğrencilerin isimleri Yabancı Diller Yüksekokulumuz web sitesinde aynı gün yayınlanacaktır.

Yabancı Dil Hazırlık Sınıfi 1. Yeterlilik Sınav Tarihi: 16.09.2019 Pazartesi günü saat: 10.00

nav Yeri: Yabancı Diller Yüksekokulu Mahmut Hantal Hizmet Binası -İyidere

Yeterlilik Puanı: RTEÜ Yabacı Dil Hazırlık Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönergesinin 13. maddesi uyarınca Yeterlilik sınavından başarılı olmak için; Denizcilik Fakültesi öğrencilerinin 100 tam puan üzerinden 60, İngiliz Dili ve Edebiyatı Öğrencilerinin 100 tam puan üzerinden 70 almaları gerekmektedir.

Not: Öğrencilerin tüm sınavlarda güncel fotoğraflı, geçerli kimlik belgesi (öğrenci kimlik kartı, TC kimlik belgesi, pasaport, sürücü belgesi) bulundurmaları zorunludur.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )