RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Üniversitemizde Staj Yapan Gürcü Öğrencilerden Rektörümüze Ziyaret
27 Ağustos 2019 Salı - Görüntülenme: 4247

Üniversitemiz Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde staj yapmak amacıyla Tiflis Devlet Tıp Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Akaki Tsereteli Devlet Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden gelen toplam 25 öğrenci, Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN’ı ziyaret etti.

18 Ağustos – 6 Eylül tarihleri arasında acil servis, nöroloji, kadın hastalıkları, genel cerrahi, göz, anestezi, kardiyoloji vb. alanlarda Üniversitemiz Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde staj eğitimi görmek için Gürcistan'dan gelen öğrencileri ve Tiflis Tıp Üniversitesi Öğretim Elemanı Nino CANKARASHVİLİ ile Akaki Tsereteli Devlet Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Elemanı Maia GİORGADZE’yi Üniversitemiz Yönetim Kurulu Toplantı Salonu’nda ağırlayan Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN, öğrencilerin, eğitim hayatında önemli bir yeri olan staj dönemini Üniversitemizde geçirecek olmalarından dolayı mutluluk duyduğunu ifade etti.

Üniversitemize Gürcistan’dan gelen çok sayıda uluslararası öğrencimiz olduğunu hatırlatan Rektörümüz, Üniversitemizin uluslararasılaşmaya önem verdiğini belirtti. Ayrıca, iki ülke arasındaki mevcut bağın bugün olduğu gibi gelecekte de sağlam bir şekilde devam edeceğini ifade etti.

Öğrenciler ise Rize’de bulunmaktan ve Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi'nde staj görmekten mutlu olduklarını belirterek kendilerine sunulan eğitim fırsatları dolayısıyla başta Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN olmak üzere Üniversitemiz, Tıp Fakültesi, hastane yönetici ve personeline teşekkür ettiler.

Üniversitemiz Gürcü Dili ve Edebiyatı Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Gül Mükerrem ÖZTÜRK’ün de hazır bulunduğu ziyaret programı hediye takdimi ve günün anısına çekilen toplu fotoğraf ile sona erdi.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )