RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Üniversitemize Ait Eserlerin Açılış Töreni Yapıldı
26 Ağustos 2019 Pazartesi - Görüntülenme: 5449

Rize Valiliği tarafından 24.08.2019 Cumartesi günü saat 16.00’da Güneysu İlçesi Adacami mevkiinde “Rize Toplu Açılış Töreni” düzenlendi. Törende ilimizde tamamlanan ve yatırım tutarı 1 milyar 103 milyon lira olan 28 adet projenin toplu açılışı gerçekleştirildi. Bu törende Üniversitemizin beş farklı tesisinin de resmi açılışı yapıldı. Bunlar;

  1. Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Güneysu Konakları
  2. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi / Hukuk Fakültesi
  3. Ardeşen Turizm Fakültesi
  4. Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Ali Hazar Karaahmetoğlu Camii
  5. Tıp Fakültesi Klinik Simülasyon Eğitim Merkezi

Üniversitemiz Güneysu Konakları önünde düzenlenen toplu açılış töreninde; Üniversitemiz Geliştirme Vakfı Başkanı Sayın Nusret BAYRAKTAR, Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN, Rize Belediye Başkanı Sayın Rahmi METİN, Rize Valisi Sayın Kemal ÇEBER ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN birer konuşma yaptılar.

Rektörümüz konuşmasında  %94 yerleşme oranına ulaşan Üniversitemizin tercih edilirliğinin her geçen yıl daha da yükseldiğini hatırlatarak “Sayın Cumhurbaşkanımızın ismini taşıyan bir üniversite olduğumuz hem de sürekli desteği ile arkamızda olan Üniversitemiz Geliştirme Vakfı’nın değerli katkılarının bulunması noktasında gerçekten şanslıyız. Başta sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere Üniversitemiz Geliştirme Vakfı üyelerine, kurucularına, herkese sizlerin huzurunda teşekkür ediyorum. İnşallah yapılan eserler, konutlar ve hizmetle birlikte Üniversitemiz bundan sonraki yıllarda niteliğine, kalitesine daha fazla katkı vererek ileriye gidecektir.” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanımız ise konuşmalarında; yatırım tutarı 1 milyar 103 milyon lira olan 28 adet projenin toplu açılış töreni vesilesiyle bir araya geldiklerini belirterek Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Geliştirme Vakfı tarafından inşa edilen Güneysu Konaklarının, 200 milyon liralık yatırım bedeliyle hayata geçirildiğini, bugün resmen hizmete açılan bu konakların şehre ve ülkeye yakışan bir eser olduğunu söyledi.

Üniversitede görev yapacak hocaların, bu güzel konut alanında huzurla hayatlarını sürdüreceklerine, şehre ve ülkeye hayırlı hizmetlere imza atacaklarına inandığını ifade eden Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN:" Artık hocalarımız şunu söyleyemeyecekler, 'Rize'ye gelelim de Rize'de doğru dürüst kalabileceğimiz bir yer var mı?' Şimdi işte Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesinin Vakfı, yapmış olduğu hazırlıklarla 'Buyurun size kalacağınız yer' dedi. Konutuyla, okullarıyla tüm sosyal donatı alanlarıyla inşallah hocalarımızı burada ağırlayacağız." ifadelerini kullandı. Sayın Cumhurbaşkanımız, eğitimde 20 bine ulaşan öğrencisiyle Üniversitemizin bölgenin parlayan yıldızı olduğunu söyledi.

Tören sonunda, Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN ve Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Geliştirme Vakfı Başkanı Sayın Nusret BAYRAKTAR, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’a hediye takdiminde bulundu.

Ayrıca Cumhurbaşkanımız tarafından Üniversitemiz Güneysu Konaklarının yapımı için 15 milyon ve üzerinde bağış yapan Üniversitemiz Geliştirme Vakfı üyeleri Mehmet CENGİZ, Abdulkadir KART, Mehmet Nazif GÜNAL, TOBB Başkan Yardımcısı Ali KOPUZ, Şaban Cemil KAZANCI ve iş adamı Naci KOLOĞLU’na hediye takdim edildi.

Toplu açılış törenine İçişleri Bakanı Sayın Süleyman SOYLU, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Sayın Mehmet Cahit TURHAN, Çevre ve Şehircilik Bakanı Sayın Murat KURUM, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sayın Fatih DÖNMEZ, eski TBMM Başkanı Sayın İsmail KAHRAMAN, Rize Milletvekili ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Sayın Hayati YAZICI, Rize Milletvekilleri Sayın Osman Aşkın BAK ve Muhammet AVCI, Rize Valisi Sayın Kemal ÇEBER, Rize Belediye Başkanı Sayın Rahmi METİN, Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN, Üniversitemiz Geliştirme Vakfı Başkanı ve üyeleri ile diğer yetkililer ve vatandaşlar katıldı.

 

 

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )