RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Üniversitemiz Koordinatörlüğünde Ulusal Bilgilendirme Günü Çoğaltıcı Etkinliği Gerçekleştirildi
05 Ağustos 2019 Pazartesi - Görüntülenme: 3628

2016 yılı Erasmus+ Ana Eylem 2 (KA2) Mesleki Eğitim Stratejik Ortaklıklar Projeleri kapsamında Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi tarafından kabul edilen “Social Inclusive Skills For Health Professionals in European Level” (Sağlık Alanındaki Uzmanlara Yönelik Avrupa Düzeyinde Sosyal İçerme Becerileri) adlı projenin Ulusal Bilgilendirme Günü Çoğaltıcı Etkinliği, Babillon Hotel’de gerçekleştirildi.

Üniversitemiz koordinatörlüğünde gerçekleştirilen etkinliğe, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Ahmet İshak DEMİR, Tıp Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. Ömer ŞATIROĞLU, Diş Hekimliği Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. Zeynep YEŞİL DUYMUŞ ve Tıp Fakültemiz Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Levent TÜMKAYA ile Rize İl Sağlık Müdürlüğü’nde görevli bulunan sağlık profesyonelleri katıldı.

Etkinlikte yapılan açıklamada, proje kapsamında sağlık profesyonellerinin sosyal içerme becerilerini geliştirmeleri maksadıyla daha önce hiç yapılmamış ve sağlık sektörü için yenilikçi olacak mesleğe özgü bir eğitim ve öğretim aracının hazırlanmasının amaçlandığı ifade edildi.

Bu amaç doğrultusunda oluşturulan Analiz Raporu, Eğitim İçeriği ve Görsel-İşitsel Öğrenme Portalı ile ilgili bilgiler verilen etkinliğin sonunda katılımcılara, proje kapsamında hazırlanan bir eğitim modülü uygulandı.

Dezavantajlı bireylere hizmet veren sağlık profesyonellerinin sosyal içerme becerileri kazanarak dezavantajlı bireylere yönelik içerici sağlık hizmetleri sunulması amacını taşıyan projede, Letonya, Çek Cumhuriyeti ve İrlanda’dan 3 farklı kuruluş da konsorsiyum üyesi olarak yer almaktadır.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )