RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Öğretmenlere Su Okuryazarlığı Eğitimi-II Projesi Gerçekleştirildi
10 Temmuz 2019 Çarşamba - Görüntülenme: 5279

Üniversitemiz ev sahipliğinde ve Eğitim Fakültemiz Dr. Öğr. Üyesi Nazihan URSAVAŞ yürütücülüğünde “ProjectWET Etkinlikleri ile Öğretmenlere Su Okuryazarlığı Eğitimi-II” projesi 01-07 Temmuz 2019 tarihleri arasında Rize’de gerçekleştirildi.

TÜBİTAK Bilim ve Toplum Programları 4005 Yenilikçi Eğitim Uygulamaları kapsamında desteklenen ve bu yıl ülkemizin 67 farklı ilinden 319 öğretmenin başvuru yaptığı projeye, değerlendirmeler sonucunda 22 farklı ilden 26 öğretmen davet edildi.

Proje ile ilgili konuşma yapan Dr. Öğr. Üyesi Nazihan URSAVAŞ, projenin paydaşları, uluslararası işbirliği boyutu ve programın içeriği hakkında bilgi verdi.

URSAVAŞ, dünyada pek çok ülkenin üye olduğu kuruluşa bugün ülkemiz adına ikinci kez Üniversitemizin önderlik ettiğini ifade ederek, “Bu eğitimi gerçekleştirmemizde Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN’ın ve bu süreçte kendisi de bir biyolog olan ve suyun ne kadar önemli olduğunun farkında olan Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Ali BİLGİN’in katkıları yadsınamaz, kendilerine sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Projenin gerçekleştirilmesine destek veren araştırmacılara ayrıca teşekkür ediyorum.” dedi.

Kapanış töreninde bir konuşma gerçekleştiren Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Ali BİLGİN ise herkesin ortak noktası olan su ve su kaynaklarının korunması ve sürdürülebilirliğinin artması noktasında Üniversitemizin gereken hassasiyeti gösterdiğini ve bu konuda araştırma yapan bilim insanlarını desteklediğini ifade etti.

Bu projenin daha uzun yıllar devam etmesi gerektiğini ve mümkün olduğunca fazla öğretmene ulaşarak öğrencilerde bu bilincin geliştirilmesi gerektiğinin altını çizen BİLGİN, projeye katılan tüm öğretmenlere, proje ekibine ve özellikle proje yürütücüsü Dr. Öğr. Üyesi Nazihan URSAVAŞ’a teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi.

Temelini Project WET etkinliklerinin oluşturduğu projede, bir hafta boyunca drama etkinliklerine, gezi-gözlem etkinliklerine, deneysel etkinliklere ve rehberlik etkinliklerine yer verildi.

 

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )