RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
11. Uluslararası Larengoloji Kongresi Üniversitemizde Yapıldı
30 Haziran 2019 Pazar - Görüntülenme: 3572

Üniversitemiz, Larengoloji Derneği tarafından bu yıl 11. düzenlenen Uluslararası Larengoloji Kongresine ev sahipliği yaptı.

Üniversitemizin Kongre ve Kültür Merkezi Konferans Salonu'nda düzenlenen ve eş başkanlığını Prof. Dr. Babür KÜÇÜK ile Prof. Dr. Engin DURSUN’un yaptığı kongreye Rize Vali Vekili Ahmet DALKIRAN, Rize Belediye Başkanı Rahmi METİN, Rektör Vekili Prof. Dr. Adnan YILMAZ, Larengoloji Derneği Başkanı Prof. Dr. Gürsel DURSUN, il yöneticileri, akademisyenler ve davetliler katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın söylenmesi ile başlayan kongrede ilk olarak üniversitemiz tanıtım filmi izlendi.

Prof. Dr. Orhan YILMAZ’ın “Larengoloji Derneği ve Ulusal Kongreleri” konulu konuşmasının ardından Rize Vali Vekili Ahmet DALKIRAN, Rize Belediye Başkanı Rahmi METİN, Rektör Vekilimiz Prof. Dr. Adnan YILMAZ ve Larengoloji Derneği Başkanı Gürsel DURSUN konuşma yaparak kongrenin hayırlı olmasını dilediler.    

Kongre Eş Başkanı ve Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kulak Burun Boğaz Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Engin DURSUN ise yaptığı konuşmada, 11. Uluslararası Larengoloji Kongresini yapmanın heyecanını yaşadıklarını söyledi.

Günümüzde Kulak Burun Boğaz Baş ve Boyun Cerrahisinin her alanında olduğu gibi Larengoloji alanında da bilimsel ve teknolojik gelişmelerin olduğunu ifade eden Prof. Dr. DURSUN, "Bunun gereği olarak da tanısal girişimler, tıbbi, cerrahi ve rehabilitasyon yöntemler değişim ektedir ve yenilenmektedir. Kongremizde alanında söz sahibi değerli konuşmacılarımızın katkıları ile bu yenilik ve gelişmelerin ele alındığı bilimsel ortamı yaratmayı amaçladık." diye konuştu.

Konuşmaların ardından kongreye destek verenlere plaket takdim edildi.

2 gün boyunca eş zamanlı olarak üç farklı salonda devam eden programlarda alanında uzman konuşmacılar tarafından bilimsel veriler katılımcılarla paylaşıldı.

 

 

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )