RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Üniversitemizde 13. Yıl Mezuniyet Coşkusu
21 Haziran 2019 Cuma - Görüntülenme: 7765

Üniversitemiz 2018-2019 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni Kongre ve Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın söylenmesi ile başladı.

Yoğun programlarından dolayı törene katılamayan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın telgraf mesajının okunmasının ardından Üniversitemizin tanıtım filmi gösterimi yapıldı.

Tanıtım filminin ardından Üniversitemiz Halk Dansları Topluluğu Halkoyunları gösterisi gerçekleştirdi.

Üniversitemiz 2018-2019 Akademik Yılı dönem birincisi Sağlık Yüksekokulu öğrencisi Özlem DEMİRCİ mezun öğrenciler adına konuşmasını yaptı.

Törende, Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN açılış konuşması gerçekleştirdi.

Rektörümüz konuşmasına Üniversitemizin 2018-2019 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni’ne katılanları selamlayarak başladı.

Henüz on üç yıllık bir üniversite olmamıza rağmen eğitim-öğretim ve araştırma geliştirme altyapısı, akademik kadro, eğitim kalitesi, kurumsallaşma gibi birçok alanda bizden çok daha önce kurulmuş olan üniversiteleri geride bırakarak önemli başarılar elde ettiğimizi ifade eden Rektörümüz, Üniversitemizin her geçen yıl, özellikle bilimsel yayın ve ar-ge noktasında sürekli yükselen bir grafik ortaya koyduğunu belirterek sayılarla Üniversitemizi anlattı:

“Şu anda Üniversitemiz bünyesinde 14 Fakülte, 5 Yüksekokul, 6 Meslek Yüksekokulu, 3 Enstitü, 16 Uygulama ve Araştırma Merkezi ve 132 farklı diploma programı bulunmaktadır. Bu akademik birimlerde 482’si öğretim üyesi olmak üzere toplamda 1133 öğretim elemanı ve 753 idari personel görev yapmakta, 464 tanesi dünyanın farklı ülkelerinden gelen uluslararası öğrenciler olmak üzere yaklaşık 19.000 öğrenci eğitim-öğretim görmektedir.”

Rektörümüz konuşmasının devamında Üniversitemizin akademik performans ve başarı sıralamaları, bilimsel projeleri, akademik faaliyetleri, tamamlanan ve yapımı devam eden alt yapı projelerinden bahsetti.

2018-2019 Akademik yılında Üniversitemizden mezun olan öğrencileri ve ailelerini kutlayıp öğrencilere başarılarla dolu sağlıklı ve huzurlu bir meslek hayatı dileyen Rektörümüz, “Üniversitemizin kuruluşunda ve bugünlere gelmesinde büyük katkı ve destekleri olan başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN olmak üzere her sıkıştığımızda yanımızda olan öğrencilerimiz ile akademik ve idari personelimize destek veren Üniversitemiz Geliştirme Vakfı Başkanı ve üyelerine, ilimizin milletvekillerine, hayırseverlere, öğrencilerimizi en iyi şekilde yetiştirmek ve üniversitemizin başarısını artırmak için özverili olarak çalışan Üniversitemiz akademik ve idari personeline, davetimize icabet ederek bizleri onurlandıran siz değerli konuklara, öğrencilerimize kucak açan Rize halkına şahsım ve Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi adına teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum.” diyerek konuşmasını tamamladı.

Rektörümüzün konuşmasının ardından Rize Valisi Kemal ÇEBER protokol konuşması gerçekleştirdi.

Konuşmaların ardından Üniversitemizi birincilikte bitiren Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik Bölümü öğrencisi Özlem DEMİRCİ’ye, Rize Valisi Kemal ÇEBER ve Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN hediye takdim etti ve öğrencimiz başarısının göstergesi olan mezuniyet kütüğüne ismini çaktı.

Üniversitemizi ikincilikle bitiren Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü öğrencisi Sevde Nur KIRAÇ ve üçüncülükle bitiren Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği öğrencisi Ayşe AKTAŞ’a da Rize Valisi Kemal ÇEBER ve Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN tarafından hediyeleri takdim edildi.

Fakülte ve yüksekokul bazında dereceye giren öğrencilere protokol üyeleri tarafından RTEÜ Geliştirme Vakfı’nın katkılarıyla alınan ödüllerin takdim edildiği törende gurur ve heyecan bir arada yaşandı. Öğrenciler mezuniyetlerini keplerini havaya fırlatarak kutladı.

Törene, Rize Valisi Kemal ÇEBER, Rize Belediye Başkanı Rahmi METİN, Rize Cumhuriyet Başsavcısı Önder Kemal SEKÜCÜ, Rize Adalet Komisyonu Başkanı Özkan TAVUZ, Giresun Üniversitesi Rektör V. Yılmaz CAN, Avrasya Üniversitesi Rektörü Kenan İNAN, Vali Yardımcıları Ahmet DALKIRAN, Abdullah ŞEN, Rize İl Emniyet Müdürü Nurettin GÖKDUMAN, Rize İl Jandarma Komutanı Albay Hakan DEDEBAĞI, Rize İl Genel Meclisi Başkanı İbrahim TÜRÜT, RTEÜ Geliştirme Vakfı Üyeleri, il müdürleri, STK temsilcileri, Üniversitemiz yöneticileri, dekanlar,  akademik ve idari personel, veliler, öğrenciler ve çok sayıda basın mensubu katıldı.

Rektörümüzün 2018-2019 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni konuşma metni için tıklayınız.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )