RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Rektörümüz, Toplu Konut Yerleşkemiz ile Yeni Diş Hekimliği Fakültemizde Devam Eden Çalışmaları İnceledi
18 Haziran 2019 Salı - Görüntülenme: 6258

Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN, Üniversitemiz Genel Sekreteri Adnan ER ile birlikte yakın zamanda hizmete girecek olan Güneysu’daki Toplu Konut Yerleşkemiz ile inşaatı süren yeni Diş Hekimliği Fakültemizde incelemelerde bulundu.

Rektörümüz ve beraberindekiler, Üniversitemiz akademik ve idari personeline yönelik olarak başlatılan Rize’nin Güneysu İlçesi Adacami mevkiindeki yapımı tamamlanma noktasına gelen ve bu yaz hizmete girecek olan Toplu Konut Yerleşkemiz ve Rize Merkez İslampaşa Mahallesi Eski Taşlıdere Çay fabrikasının yerinde yapımı hızla süren yeni Diş Hekimliği Fakültemize giderek çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.

İncelemeleri sonunda açıklamalarda bulunan Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN, içerisinde yürüyüş yolları, sosyal alanlar, açık spor alanları, oyun parkları ve rekreasyon alanları, 30 blok, 2+1 daire olmak üzere 60 daire, 3+1 daire olmak üzere 420 daire, ayrıca 1 blok, 28 daireden oluşan misafirhane ile yerleşke içerisinde toplam 31 blok 508 daire bulunan ve her blokta 16 araçlık kapalı otopark yer alan Toplu Konut Yerleşkemizin çevre düzenlemesi bittikten sonra hizmete girmesinin planlandığını ifade etti. Ayrıca, yerleşkemizin hayata geçmesi ile birlikte akademik ve idari personelimizin cazip bir yaşam ve çalışma ortamına sahip olacağını söyledi.

Fiziki anlamda eksiklik çekilmesine rağmen büyük bir özveriyle gerek ilimiz gerekse bölgemiz insanına sağlık alanında önemli hizmetler vermeye devam eden mevcut Diş Hekimliği Fakültemizin içerisinde bulunduğu sıkıntıyı gidermek ve modern şartlarda daha güzel hizmetlere imza atılması amacıyla İslampaşa Mahallesi Eski Taşlıdere Çay fabrikasının yerinde yaklaşık 2 yıl önce yeni Diş Hekimliği Fakültemizin temelini attıklarını hatırlatan Rektörümüz, inşaat çalışmalarının hızlı bir şekilde sürdüğünü söyledi. Yeni yapılacak fakültenin modern ve ihtiyaca cevap verecek büyüklükte bir bina olacağını kaydeden Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN: “Çalışmalar tamamlandığında burası hem diş hekimliği fakültesi hem de hastane olarak hizmet verecek.” ifadelerini kullandı.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )