RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Üniversitemizde Bayramlaşma Töreni
10 Haziran 2019 Pazartesi - Görüntülenme: 5507

Ramazan Bayramı dolayısıyla Üniversitemiz Sosyal Tesis Salonu’nda düzenlenen programda Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Ali BİLGİN, Prof. Dr. Ahmet İshak DEMİR, Prof. Dr. Adnan YILMAZ ve Üniversitemiz Genel Sekreteri Adnan ER törene katılanların tek tek bayramını kutladı.

Üniversitemiz akademik ve idari personelinin katıldığı törende, Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN bir konuşma gerçekleştirdi.

Sözlerine herkesin geçmiş Ramazan Bayramı’nı kutlayarak başlayan Rektörümüz, “Bayramın başta sizler ve aileniz olmak üzere, ülkemize ve tüm insanlığa sevgi, barış, hoşgörü ve huzur getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ederim.” dedi.

Rektörümüz, insanların üzüntülü ve mutlu anlarında yanlarında olmanın, üzüntü ve kederlerini paylaşmanın, bayramlarını tebrik etmenin, cenazeleri olduğunda baş sağlığı dilemenin Türk milleti olarak bizler için önem arz ettiğini ifade ederek örflerimizi sosyal medyaya kurban etmememiz gerektiğini vurguladı.

Bugün itibariyle Üniversitemizin, 487’si öğretim üyesi olmak üzere 1137 akademik personeli, 751 idari personeli ve 19.000 öğrencisi ile geniş ve güçlü bir aile olduğunu belirten Rektörümüz, “Üniversitemiz, kuruluşundan itibaren 13 yıl gibi kısa bir zaman geçmesine rağmen, kendisinden çok daha önce kurulmuş olan üniversiteleri geçerek bugünlere gelmişse sizler sayesinde gelmiştir. Görevlerimiz ve rollerimiz farklı olsa da hepimiz bu geminin içindeyiz. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da tüm personelimizin bu aidiyetlik duygusu içinde hareket etmesini temenni ediyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.

Bayramlaşma töreni, toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Bayramlaşma töreninde Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN'ın yaptığı konuşma için tıklayınız.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )