RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Rektörümüz Trabzon’da Ziyaretlerde Bulundu
30 Mayıs 2019 Perşembe - Görüntülenme: 4593

Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN Trabzon’da bir dizi temaslarda bulundu.

Rize Valisi Kemal ÇEBER ile birlikte ilk olarak Trabzon Valiliğine ziyaret gerçekleştirildi. Rize Valisi ve Rektörümüz, Trabzon Valisi İsmail USTAOĞLU tarafından makamında ağırlandı. Bir süre karşılıklı sohbet ederek fikir alışverişinde bulunulan görüşme sonrası Trabzon Gürcistan Başkonsolosluğu ziyaret edildi.

Ziyarette Vali ÇEBER’i ve Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN’ı Gürcistan Başkonsolosu Avtandil MİKASZADSE karşıladı.

Trabzon Gürcistan Başkonsolosu MİKASZADSE yapmış olduğu açıklamada;” Karadeniz Bölgesinin en önemli illerinden bir tanesi de şüphesiz ki Rize’dir. Böyle değerli bir ilin Valisi ve Rektörünün yapmış oldukları ziyaret bizleri çok mutlu etti. Kendilerine nazik ziyaretlerinden ötürü teşekkür ediyorum.” dedi.

Rize Valisi ÇEBER ve Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN, göstermiş oldukları misafirperverlikten ötürü teşekkür ederek tarihi bağ ve ortak kültürü yaşadığımız komşu ülke Gürcistan ile var olan ikili ilişkileri daha da artırmak için ellerinden gelen gayreti sarf edeceklerini ifade ettiler.

Rize Valisi ÇEBER ve Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN’ın bir sonraki ziyareti ise Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat ZORLUOĞLU’na oldu.

Belediye Başkanlık makamında bir süre karşılıklı yapılan sohbetin ardından Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı ZORLUOĞLU, Vali ÇEBER’e ve Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN’ a nazik ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Ardından Trabzon Büyükşehir Başkan Vekili Atilla ATAMAN’a ve Trabzon Karayolları Bölge Müdürü Selahattin BAYRAMÇAVUŞ’a ziyaret gerçekleştirildi. Bölge Müdürlüğünde gerçekleştirilen görüşmede, yapılan ve yapılmakta olan çalışmalar hakkında bilgi alınarak fikir alışverişinde bulunuldu.

Günü birlik ziyaret programının son bölümünde Trabzon İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Halil ŞEN ve Trabzon İl Emniyet Müdürü Orhan ÇEVİK makamlarında ziyaret edildi.

 

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )