RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Üniversitemizde 'Gençlik Fuarı' Düzenlendi
24 Mayıs 2019 Cuma - Görüntülenme: 4334

Rize Valiliği, Üniversitemiz ve İl Sağlık Müdürlüğü koordinasyonunda 'Gençlik Fuarı' düzenlendi.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100. Yılı vesilesiyle Gençlik Haftası içerisinde ‘Yeni neslin beden ve ruh sağlığının korunması ve güçlendirilmesi amacıyla farkındalık yaratmak’’ hedefiyle ilimizdeki kamu kurum ve kuruluşları ve sivil toplum kuruluşları ile işbirliği çerçevesinde Üniversitemizde öğrenim gören gençlerimize yönelik ''Gençlik Fuarı'' etkinliği gerçekleştirildi.

Merkez Kampüsümüzde gerçekleştirilen fuarın açılışına Rize Valisi Kemal ÇEBER, Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN, Vali Yardımcısı Ahmet DALKIRAN, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ahmet İshak DEMİR ile Prof. Dr. Ali BİLGİN, Üniversitemiz Genel Sekreteri Adnan ER, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Op. Dr. Seçkin KARAOĞLU, kurum yöneticileri, STK Temsilcileri, gençlik toplulukları ve öğrenciler katıldı.

Gençlerimizin ilimiz içerisinde var olan eğitici, kültürel, sanat, sosyal ve sportif faaliyetler hakkında farkındalık kazanmalarını sağlamak, kamu kurum ve kuruluşları, sivil toplum örgütleri ve derneklerin faaliyet alanları hakkında bilgilendirilmek, ilimize özgü geleneksel el sanatlarına merak uyandırmak, ilimizin doğal güzelliklerine vurgu yapmak amaçlarıyla düzenlenecek olan Gençlik Fuarı’nda ilimizin imkân ve güzellikleri gençlerimizle buluşturuldu.

İlimizde gençlere yönelik faaliyet yapan kamu kurum ve kuruluşları ve sivil toplum örgütleri Üniversitemiz Merkez kampüs alanında kurulan stantlar eşliğinde tanıtım ve bilgilendirme faaliyetlerini gerçekleştirdi.

Yaklaşık 1.500 yerli ve uluslararası öğrencimizin katılımıyla gerçekleştirilen olan fuarda, iftar programının ardından Üniversitemiz halk oyunları ekibinin gösterisi ve Gençlik Merkezi Müdürlüğü tarafından tulum eşliğinde yöresel müzik gösterimi sunuldu. Ayrıca Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü (ÇAYKUR) tarafından gençlerimize iftardan sonra ücretsiz çay ikramında bulunuldu.

 

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )