RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Gürcistan Heyeti Üniversitemizi Ziyaret Etti
13 Mayıs 2019 Pazartesi - Görüntülenme: 4774

Üniversitemizin sağlık alanında ulaştığı başarıları yerinde incelemek ve araştırmak için Üniversitemizi ziyaret eden Gürcistan heyeti ile Rektörlük Toplantı Salonu’nda toplantı gerçekleştirildi.

Toplantıya, Gürcistan Parlamento Başkan Yardımcısı İlia NAKASHİDZE, Acara Özerk Cumhuriyeti Sağlık ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zaal MİKELADZE, Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN, Batum Shota Rustaveli Devlet Üniversitesi Rektörü Prof. Merab KHALVASHI, Batum Devlet Hastanesi Başhekimi, Türkiye Cumhuriyeti Batum Başkonsolosu Makbule KOÇAK, Gürcistan Trabzon Başkonsolosu Avtandil MİKASZADZE, Rektör Yarımcılarımız Prof. Dr. Ali BİLGİN ve Prof. Dr. Ahmet İshak DEMİR katıldı.

Toplantıda, Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN Üniversitemiz hakkında kısa bir tanıtım konuşması gerçekleştirdi.

Rektörümüz, 2006 yılında kurulmuş olan Üniversitemizin, 14 fakülte, 5 yüksekokul, 6 meslek yüksekokulu ile 3 enstitüye, 121 farklı diploma programına, 456’sı öğretim üyesi olmak üzere 1075 akademik personele, 464’ü uluslararası öğrenci olmak üzere 19 bin öğrenciye sahip olduğunu ifade etti.

Üniversitemizin eğitim alanında birçok Üniversite ile işbirliğine imza attığını ve Gürcistan üniversitelerinin de bunların başında geldiğini belirten Rektörümüz, “ Gürcistan’ın bazı üniversiteleri ile ortak sempozyumlar düzenliyoruz. Yine her yaz Tiflis Devlet Tıp Üniversitesi Tıp Fakültesinden gelen öğrencilere Üniversitemiz Tıp Fakültesinde staj yapma imkânı sunuyoruz.” dedi.

Rektörümüz, sağlık özelinde gerçekleştirilen ziyaret kapsamında heyete, Üniversitemiz Tıp Fakültesi ve Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde verilen hizmetlerden de bahsederek konuşmasını tamamladı.

Gürcistan Parlamento Başkan Yardımcısı Milletvekili İlia NAKASHİDZE, kendilerini sıcak ve samimi karşılamalarından dolayı Rektörümüze teşekkür ederek Üniversitemizin eğitim alanındaki başarılarından haberdar olduklarını ve Üniversitemizin yapısını, faaliyetlerini tanımak, üniversite-hastane arasındaki işbirliğini öğrenmek için ziyaret gerçekleştirdiklerini belirtti.

Batum Shota Rustaveli Devlet Üniversitesi Rektörü Prof. Merab KHALVASHI ise uluslararası standartlarda bir eğitim gerçekleştiren Üniversitemizin tecrübelerinden faydalanmanın kendileri için önemli olduğunu ifade ederek, “ Üniversitemizin tıp ve sağlık fakülteleri çok yeni. Bizim öncelikli alanlarımızdan biri sağlık ve sağlık sisteminin iyileştirilmesi. Batum’da üniversite hastanesi kurulması gündemde. Bu nedenle bizler Üniversitenizin sağlık alanında ulaştığı başarıları yerinde incelemek ve araştırmak için buradayız.” diye konuştu.

Toplantı, Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN ile Gürcistan heyetinin karşılıklı hediye ve şilt takdimi ile sona erdi.

Toplantı sonunda heyet, Üniversitemizi ve Tıp Fakültesi Klinik Simülasyon Eğitim Merkezi'ni gezdi.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )