RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Ceza, İnfaz ve Güvenlik Hizmetleri Uygulama Alanının Açılışı Yapıldı
03 Mayıs 2019 Cuma - Görüntülenme: 4377

Üniversitemiz Adalet Meslek Yüksekokulu Ceza, İnfaz ve Güvenlik Hizmetleri Programında öğrenim gören öğrencilerimizin aldıkları teorik eğitimi pratikte de uygulamaları amacıyla kurulan Ceza, İnfaz ve Güvenlik Hizmetleri Uygulama Alanının açılışı gerçekleştirildi.

Uluslararası standartlarda bilgi ve beceriye sahip nitelikli elemanların yetiştirilmesi amacıyla Üniversitemiz bünyesine kazandırılan uygulama alanının açılışına Kamu Başdenetçisi Şeref MALKOÇ, Rize Cumhuriyet Başsavcı Vekili Orhan YÜKSEL, Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN, Rize Baro Başkanı Av. Ümit PEÇE, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Adnan YILMAZ, Yargıtay 19. Ceza Dairesi Üyesi Erdoğan İSHAKOĞLU, Rize L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürü İrfan GÜNEŞ, Adalet Meslek Yüksekokulumuz Müdürü Doç. Dr. Cengiz YANIKLAR ile akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Uygulama alanını gezen heyete Rize L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürü İrfan GÜNEŞ güvenlik hizmetleri, denetim, infaz ve koruma memurlarının görevleri ve genel işleyiş hakkında bilgiler verdi.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )