RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Prof. Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu Üniversitemizde Konferans Verdi
02 Mayıs 2019 Perşembe - Görüntülenme: 3961

Üniversitemiz, Rize Valiliği ve KADEM (Kadın ve Demokrasi Derneği) Rize Temsilciliği tarafından Üniversitemiz Kongre ve Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda “Sağlıklı Yaşam” konulu konferans düzenlendi. Konferansa konuşmacı olarak Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Prof. Dr. İbrahim Adnan SARAÇOĞLU katıldı.

Konferans başlamadan önce, Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Prof. Dr. İbrahim Adnan SARAÇ, Rize Valisi Kemal ÇEBER, Rize Cumhuriyet Başsavcısı Önder Kemal SEKÜCÜ, Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN ve Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Adnan YILMAZ’dan oluşan heyet, Üniversitemiz Kongre ve Kültür Merkezi’nde yöresel ürünlerin ve yerli tohumların tanıtıldığı sergiyi gezdi.

Bitkisel tedavileriyle dünya çapında tanınan Prof. Dr. İbrahim Adnan SARAÇOĞLU, konferansında; sağlıklı yaşam, bitkiler ve Anadolu’ya özgü sebze meyve tohumları konusunda bilgilendirmelerde bulundu.

Konferansın ikinci bölümünde ise moderatörlüğünü Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi Öğr. Üyesi Prof. Dr. Mustafa AKBULUT, Fen Edebiyat Fakültesi Dr. Öğr. Üyesi Özlem FAİZ, Tıp Fakültesi Dr. Öğr. Üyesi Cüneyt ARDIÇ'ın yaptığı söyleşi bölümünde SARAÇOĞLU, katılımcıların sorularını cevapladı.

Söyleşinin ardından, Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN tarafından günün anısına Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Prof. Dr. İbrahim Adnan SARAÇOĞLU’na hediye takdim edildi.

Programın sonunda, Prof. Dr. İbrahim Adnan SARAÇOĞLU Rektörlüğümüzü ziyaret ederek Üniversitemiz şeref defterini imzaladı.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )