RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Yarıyılı Kayıt Yenileme/Derse Kayıt İşlemleri
05 Şubat 2019 Salı

2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı BAHAR yarıyılında kayıt yenileme yapacak öğrencilerimizin kayıt yenileme tarihleri ve işlemlerine ilişkin duyurularımızı ve kılavuzlarımızı dikkatle inceleyerek, aşağıda belirtilen kayıt yenileme tarihlerinde kayıt yenileme işlemlerini tamamlamaları gerekmektedir.

2018-2019 ÖĞRETİM YILI  1.SINIF ÖĞRENCİLERİNİN 2018-2019 BAHAR YARIYILI DERS KAYIT/KAYIT YENİLEME  İŞLEMLERİ  ÖĞRENCİLERİN KENDİLERİ TARAFINDAN YAPILACAKTIR.

ÖĞRENİM ÜCRETİ/KATKI PAYI ÖDEME   (11-15 Şubat 2019)

Öğrencilerin 2018-2019  Eğitim-Öğretim Yılı Bahar yarıyılında ödeyecekleri katkı payı veya öğrenim ücretlerinin borçlandırılmaları Ziraat Bankasına yapılmıştır. İkinci öğretim öğrencilerinin veya program normal öğrenim süresini aşan birinci öğretim öğrencilerinin; Katkı Payı/Öğrenim Ücretlerinin 2. Taksitini 11-15 Şubat 2019  tarihleri arasında  Ziraat Bankası'nın Türkiye genelindeki herhangi ATM’sinden Banka Kartı kullanmadan  ödeme işlemi yapabileceklerdir. Derse kayıt işleminin yapılabilmesi için Katkı Payı/Öğrenim Ücreti borcu olanların  ilk önce  ödeme işlemini yapmaları gerekmektedir.

 

Ziraat Bankası ATM lerinden  Öğrenim Harçları Yatırma İşlemi

Kartsız İşlem-Ödeme İşlemleri-Eğitim Ödemeleri-Üniversite Ödemeleri-Recep Tayyip Erdoğan Ün. –Öğrenci Numarası ile  giriş yapılacaktır.  Örneğin; öğrenci numarası 111000111 veya 224215 ise giriş yapılacaktır.)

“2018-2019 Öğretim Yılı BAHAR Yarıyılı Katkı Payı/Öğrenim Ücreti Harç Tablosu”  için tıklayınız.

 

İNTERAKTİF DERSE KAYIT / KAYIT YENİLEME  (11-17 Şubat 2019)

Öğrenci Derse Kayıt / Kayıt Yenileme Kılavuzu için tıklayınız.

 

Öğrenci bilgi sistemine giriş yapabilmek için https://erdogan.edu.tr/   adresine gidilir ve REBİS (Bilgi yönetim Sistemi)    tıklanır.  Açılan  sayfadan e-posta adresi ve şifre ile  Öğrenci Bilgi Sistemine (OBS) giriş yapabilirsiniz.

  • Öğrenci e-posta adresimi öğrenmek istiyorum”, şifre ise “Şifremi unuttum” butonlarından öğrenilmesi mümkündür. (Sisteme giriş ve e-posta/şifre işlemlerinde  sorun yaşıyorsanız    ”E-Posta ve Şifre Oluşturma İşlemleri” kılavuzunu inceleyiniz. Şifre unutulması halinde ve de sisteme 2. e-posta adresinizi girmediyseniz şifre sıfırlama işlemi için Bilgi İşlem Daire Başkanlığına başvurmanız gerekmektedir.

 

DERS SEÇİM İŞLEMİ

Ders kaydı işlemlerinde öğrenciler öncelikle alt sınıflardan başarısız oldukları ve alt sınıflardan sorumlu olup hiç almadıkları dersler ile bulunduğu döneme ait dersi/dersleri almak zorundadır. Başarısız dersler Öğrencinin “SEÇTİĞİNİZ DERSLER” kısmında  yer almaktadır.

 

Yeni alınacak dersler “AÇILAN DERSLER” kısmında listelenmektedir. Kayıt yapılacak dersler, alınması gereken derslerin başında bulunan “+” işareti tıklanarak “SEÇTİĞİNİZ DERSLER” e eklenip, tüm seçilen dersler taslak olarak kayıt edilip danışman onayına gönderilir. Bu işlemler tamamlandıktan sonra öğrenci ders kaydını gerçekleştirmiş olur.

 

Ayrıca Harfli başarı notu “DC” olan derslerin seçiminde;  eğer dönem ortalaması (YANO) 2.00 ve üstü ise bu dersten “başarılıdır” ve öğrencinin bu dersi tekrar almasına gerek yoktur ancak  not yükseltmek amacı ile tekrar alabilir.  Eğer dönem ortalaması (YANO) 2.00’nin altında ise dersten “başarısızdır” ve dersi tekrar almak zorundadır.                        

 

ÜNİVERSİTE ORTAK SEÇMELİ DERS SEÇİM İŞLEMİ

Üniversite Ortak Seçmeli dersleri 2018-2019 BAHAR Yarıyılında aşağıda belirtilen programlara kayıtlı 4. Sınıf öğrencilerine uygulanacaktır. Ders planında Üniversite Ortak Seçmeli Dersi (ÜSD kodlu) bulunan öğrenciler kendi programları tarafından açılan Üniversite Ortak Seçmeli derslere kayıt yapamayacaklardır. Diğer Programlar tarafından açılan ÜSD derslerine kayıt yapabilecek olup, alınacak ders sayısı 1 (Bir) dir. Sistem üzerinden ders seçme işlemi ise diğer derslerle aynı zamanda aynı şekilde olacaktır. Ders ekleme çıkarma (18-20 Şubat 2019) döneminde danışman onayı ile değişiklik yapılabilir.

 

Uygulanacak Birim ve Programlar

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Sosyal Hizmet Programı

Mühendislik Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Programı

Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Spor Yöneticiliği Programı

 

Üniversite Ortak Seçmeli ders kayıt işlemini öğrenci bilgi istemi üzerinden yapamayan öğrencilerin Üniversite Ortak Seçmeli Derse Kayıt Formunu doldurup 20 Şubat 2019 tarihine kadar ilgili akademik birime teslim etmeleri gerekmektedir.

 

2018-2019 Bahar Yarıyılında açılacak Üniversite Ortak Seçmeli ders listesi için tıklayınız.

Üniversite Ortak Seçmeli Derse Kayıt Formu için tıklayınız.

 

Bu işlemlerden sonra mutlaka kayıt yapılan derslerin çıktısının alınıp, 11-22 Şubat 2019 tarihleri arasında danışman öğretim elemanına imzalattırılması ve saklanması sonradan karşılaşılabilecek sorunlar için önem taşımaktadır.

Yapılan işlemlerin danışman tarafından onaylanıp onaylanmadığı öğrencinin kendi sayfasından transkriptine bakılıp kontrol edilebilir. Seçilen dersler danışman tarafından onaylanmış ise 2018-2019 Bahar Yarıyılı dersleri  öğrencinin transkriptine yansıyacaktır. Aksi halde durumun danışmana bildirilmesi gerekmektedir.

                                                   

Ders seçimi yapılırken dikkat edilmesi gereken durumlar

*Öğrenci ders kaydını yapmadan önce transkriptinden (not döküm belgesi) ders durumunu mutlaka incelemelidir.  Öğrenci otomasyonu sayfanızda ki  ders müfredatınızda bulunan derslerle, transkriptinizde ki dersleri karşılaştırarak kayıt yapacağınız dersleri belirleyiniz.

Derse kayıt ile ilgili karşılaşılabilecek sorunların ilgili birim öğrenci işlerine veya ÖİDB’na bildirilmesi yararınıza olacaktır.

 

ÖĞRENCİ İŞLERİ DAİRE BAŞKANLIĞI
Santral  0 464 223 61 26 / 4205
e-posta oidb@erdogan.edu.tr 
Web adresi  http://oidb.idari.erdogan.edu.tr/ 
   
ÖNLİSANS ÖĞRENCİ İŞLERİ- Dahili no
Teknik Bilimler MYO Sosyal Bilimler MYO Adalet  MYO 4219
Ardeşen MYO 4231
Fındıklı MYO  
Pazar MYO  
Sağlık Hizmetleri MYO  
 
LİSANSÜSTÜ ÖĞRENCİ İŞLERİ-Dahili no
Fen Bilimleri Enstitüsü Sağlık Bilimleri Enstitüsü 4229
Sosyal Bilimler Enstitüsü 4297
 
HARÇ İŞLEMLERİ -Dahili no
4263
   
LİSANS ÖĞRENCİ İŞLERİ- Dahili no
Tıp Fakültesi 4207
Turgut Kıran Denizcilik Fak.
Eğitim Fakültesi
İktisadi ve İdari Bil. Fak.
Güneysu Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Y.O.
Turgut Kıran Denizcilik Y.O.
Ardeşen Turizm Fakültesi 4210 / 4239
Diş Hekimliği Fakültesi
İlahiyat Fakültesi
Fen Edebiyat Fakültesi
Mühendislik Fakültesi
Su Ürünleri Fakültesi
Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fak.
Ziraat ve Doğa Bilimleri Fak.
Sağlık Yüksekokulu
Beden Eğitimi ve Spor Y.O.
Fındıklı Uygulamalı Bilimler Y.O.

                                                                                                        

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )