RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
2018 - YKS Ek Yerleştirme İle Üniversitemize Yerleşen Adayların Kesin Kayıt İşlemleri
28 Eylül 2018 Cuma
I. KAYIT İŞLEMLERİ

2018 YKS EK YERLEŞTİRMELERİ sonucunda üniversitemizin herhangi bir bölüm/programına yerleşen adayların kesin kayıt işlemleri;   

1.KESİN KAYIT TARİHLERİ ve YERİ

 

Kayıt Tarihi

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi

01 Ekim 2018
05 Ekim 2018

Kayıt Merkezi

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörlüğü
Fener Mahallesi Zihni Derin Yerleşkesi

Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı  53100 RİZE

2.ÖĞRENİM ÜCRETİ İŞLEMLERİ

Öğrenim Ücreti (II. Öğretim) Ödeme

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi

01 Ekim 2018
05 Ekim 2018

Ödeme Yeri

Türkiye'de bulunan herhangi bir Ziraat Bankası ATM’ lerinden  'Öğrenci Numarası' ile ödenebilenecektir.

 

ÖĞRENCİ NUMARANIZI  AŞAĞIDAĞİ LİNKİMİZDEN ÖĞRENEBİLİRSİNİZ.

http://ogrenci.erdogan.edu.tr/OgrenciSorgulama/Index

 

  • Birinci Öğretim öğrencileri katkı payı (harç) ödemeden kayıtlarını yapabileceklerdir.
  • İkinci Öğretim programları Öğrenim Ücretleri için tıklayınız.
  • Her öğrencinin ödeyeceği miktar banka kayıtlarına aktarılacaktır.

2.KAYIT İŞLEMİ
  • Bizzat başvuru yapacak öğrenciler 01 – 05 Ekim 2018 tarihleri arasında  Üniversitemiz Kayıt Merkezine  kayıt belgeleriyle  gelerek kayıt yaptırabileceklerdir.
  • Kayıt tarihlerinde öğrencinin bizzat kendisi gelerek veya Noterden vekaletname getirildiği takdirde bir başkası da öğrencinin yerine kayıt yaptırabilir. 
  • “Kayıt Belgeleri” için tıklayınız.
3- ÖN KOŞULLU PROGRAMA KESİN KAYIT

            

3.1. Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu İlk ve Acil Yardım Programı Ön Koşullu program olup, kesin kayıtlarını    01 – 05 Ekim 2018  tarihleri arasında Üniversitemiz kayıt merkezine gelerek kayıt yaptırabileceklerdir.  

 

  • Bu programa alınacak öğrencilerin, devlet hastanelerinden veya üniversite hastanelerinden, sürücü belgesi almaya engel olmayan bir beden yapısı ve ruh sağlığına sahip olduklarını belgeleyen rapor almaları (Öğrencinin boy ve kilosunun sağlık kurulu raporunda belirtilmesi gerekmektedir.), program gereği 2. sınıfta araç kullanmalarının zorunlu olması sebebiyle kayıt tarihinde 17 yaşını tamamlamış olmaları; erkek öğrencilerde 1.65 m’den, kız öğrencilerde 1.60 m’den kısa olmamak, boy uzunluğunun santimetre olarak ifade edilen değerinin son iki rakamından en çok 5 fazla veya 15 noksan kilo ağırlığında olmak; kurtarma ve taşıma işlerinde iki kişilik bir ekipte çalışırken sedyedeki bir hastayı ekip arkadaşı ile birlikte taşıyabilecek beden ve fizik yeterliliğine sahip olmaları gerekmektedir. (YKS Kılavuz Bk. 233.)

 

3.2. Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Su Altı Teknolojisi Programı Ön Koşullu program olup, kesin kayıtlarını    01 – 05 Ekim 2018  tarihleri arasında Üniversitemiz kayıt merkezine gelerek kayıt yaptırabileceklerdir.

 

  • Bu programa kayıt için Üniversitelerin Tıp Fakülteleri hastanelerinin Deniz ve Sualtı Hekimliği ve Hiberbarik Tıp Anabilim Dalından veya Sualtı Hekimi bulunan Hiberbarik Oksijen Tedavi Merkezlerinden “Birinci Sınıf Sanayi Dalgıcı olur” sağlık raporu alınması gerekmektedir. Profesyonel Sualtı Adamları Yönetmeliğinde belirtilen yeterlilik belgesi alma şartlarını yerine getirmiş olmalıdır. Öğrenciler kendi kişisel dalış malzemelerini (maske, palet, şnorkel, 15 lt dalış tüpü, dalış elbisesi, yüzerlik ceketi-BC, derin su regülatör, üçlükonsol patik, ağırlık kemeri, 10 kg. ağırlık sualtı feneri, dalış çantası.) eğitim-öğretim dönem başında kendileri tamamlamakla yükümlüdür. Öğrenciler, her yıl Üniversite tarafından düzenlenecek eğitim gezilerindeki konaklama ve tekne-dalış masraflarını kendileri karşılayacaklardır. Her eğitim yılı için İşyeri Uygulama Eğitimi (mesleki staj) zorunluluğu vardır. (YKS Kılavuz Bk. 796.)

 

(NOT : Öğrencilerimizin hastanelere başvurmadan önce Su altı hekimlerinin görevde olup olmadığı konusunda bilgi almaları ve ona göre hareket etmelerinde fayda vardır.)

 

 3.3.  Turgut Kıran Denizcilik Fakültesi’nin Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği  Ön Koşullu program olup, kesin kayıtlarını 01 – 05 Ekim 2018 tarihleri arasında Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğünden “Gemi Adamı Sağlık Yoklama Belgesi” ile  Üniversitemiz kayıt merkezine  gelerek bizzat kayıt  yaptırabileceklerdir.

  

  • Bu programa alınacak öğrencilerin yüzme, dalma, can kurtarma ve denize dayanıklı olma durumlarına engel teşkil edecek herhangi bir sağlık sorunları olmadığını, kayıt yaptıracak öğrenci adaylarının normal sağlık raporu yerine Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğünden “Gemiadamı Sağlık Yoklama Belgesi” ile belgelemeleri gerekir. Ayrıca programa alınacak öğrencilerin dilinde kekemelik, pelteklik, tutukluk olmaması; renk körü ve şaşı olmaması, her iki kulağının arızasız olması gerekir. Adayların Gemiadamları Yönetmeliğinin Gemiadamı Olabilme Koşulları ile ilgili tüm yasal koşulları sağlamaları, “Gemiadamı Sağlık Yoklama Belgesi”ni yapılacak olan mülakat ve beden yeterliliği testinden önce önkayıtta ibraz etmeleri, önkayıttan sonra yapılacak mülakat ve beden yeterliliği testinde başarılı olmaları gerekir. Bu programa başvurabilmek için yükseköğretim kurumunun aradığı bütün koşullara ek olarak; kayıt yapıldığı yılın 1 Temmuz tarihi itibariyle 24 yaşından gün almamış olmak (tashih yaşı kabul edilmez); reşit olmayanlar için veli göstermek; boyu erkek öğrencilerde 1,65 m’den, kız öğrencilerde ise 1,60 m’den az olmamak; Beden Kütle Endeksi testi sonucunun 18,5-29,9 aralığında olması gerekir. Öğrenciler, Hazırlık Sınıfından sonra üniforma giymek zorundadırlar. Üniformalarının temini öğrencilere aittir. (YKS Kılavuz Bk. 294.)

 

 

        ·  Turgut Kıran Denizcilik Fakültesi’nin Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği programına yerleşen öğrencilerin ön   koşuldaki şartları sağlamaları ve üniversitemizde kurulacak komisyon tarafından yapılacak olan mülakat ve beden yeterliliği sınavlarında başarılı olmaları gerekir.

BEDEN YETERLİLİĞİ SINAVI

Sınav

Tarih

Saat

Adres

Turgut Kıran Denizcilik Fakültesi

Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği

05.10.2018

10.00

T.C. Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Turgut Kıran Denizcilik Fakültesi Tersane Mahallesi Saadettin Kaynak Bulvarı No: 93 53900 Derepazarı /  RİZE

MÜLAKAT SINAVI

Sınav

Tarih

Saat

Adres

Turgut Kıran Denizcilik Fakültesi

Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği

05.10.2018

13.30

T.C. Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Turgut Kıran Denizcilik Fakültesi Tersane Mahallesi Saadettin Kaynak Bulvarı No: 93 53900 Derepazarı / RİZE

 

 

 

4.KAYIT TARİHİNDE MEZUN OLAMAYAN ÖĞRENCİLER

 

4.1. 2018 YKS Ek Yerleştirmeleri sonucunda üniversitemizin herhangi bir bölüm/programına kayıt hakkı kazanan ancak ortaöğretim kurumlarından mezun olamayarak bütünleme veya tek ders sınavına girecek adayların da 01 – 05 Ekim 2018   tarihleri arasında üniversitemize “Kayıt Belgeleri”  ile bizzat gelerek Geçici Kayıtları yapılacaktır.

Ancak bu adayların mezun olduklarına ilişkin belgelerini 31 Aralık 2018 tarihine kadar Üniversitemiz Öğrenci İşleri Daire Başkanlığına gelerek ibraz etmeleri halinde Asıl Kayıtları yapılacaktır.

 31 Aralık 2018  tarihine kadar mezun olduklarını belgeleyemeyenlerin Geçici Kayıtları silinecektir.

 

KAYIT ESNASINDA HERHANGİ BİR SORUNLA KARŞILAŞILMASI DURUMUNDA ÖĞRENCİ İŞLERİ DAİRE BAŞKANLIĞI İLE “İLETİŞİM” E GEÇİNİZ.

 

 

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )